LM: Upragniona wygrana Anwilu!

Aktualizacja: 26 sty 2023, 12:13
13 lis 2019, 20:32

Anwil Włocławek po raz drugi wygrał w Lidze Mistrzów. Tym razem podejmował zespół z Antwerpii, z którym wygrali pewnie 80-71.

Pierwszą kwartę trójką otworzył Ricky Ledo. Kolejne dwa punkty dołożył Chase Simon. Włocławek naprawdę dobrze wszedł w mecz. Przy stanie 9-0 trener przyjezdnych wziął czas. Pierwsze punkty dla gości zdobył Vincent Kesteloot po upływie aż trzech minut. Gospodarze byli jak w transie. Kolejne trójki wpadały do kosza na korzyść Anwilu. Na szczęście dla gospodarzy Antwerpia popełniała mnóstwo błędów. Po pierwszej części spotkania na tablicy widniał wynik 28-17.

Zmotywowani jedenastoma oczkami różnicy przyjezdni od razu wzięli się do pracy. Na początek dwa punkty dołożył Hans Vanwijn. Gdy na tablicy wyników mieliśmy 31-22 trener Anwilu poprosił o czas. Po nim to Dave Dudzinski dopisał kolejne dwa oczka do konta Telenetu. W trzeciej minucie tej odsłony zadebiutował też Shawn Jones, nowy nabytek Anwilu Włocławek. Właśnie on asystował przy dwóch punktach Rolandsa Freimanisa. Po pięciu minutach drugiej odsłony gospodarze nadal prowadzili (35-26). Na przerwę gospodarze schodzili przy wyniku 44-34.

Po powrocie na parkiet gospodarze nadal wiedli prym w ataku, jak i w obronie. Pod koszem można było zauważyć dużą ilość zbiórek. Chwilowa niemoc złapała Anwil w 5. minucie, gdy Antwerpia doszła gospodarzy na remis. Jednak szybko trójką popisał się Chase Simon i dał chwilę oddechu swojemu zespołowi. Raz nawet udało się wyjść gościom na prowadzenie, ale tylko na chwilę. Przed decydującą odsłoną Anwil prowadził 61-55.

Dało się zauważyć dużą koncentrację przy rozpoczęciu czwartej kwarty. Oba zespoły dawały z siebie wszystko. Skutkiem tego było zmniejszenie różnicy punktowej do dwóch oczek, jednak nadal na korzyść Włocławka. Anwil jednak nie dał sobie wyrwać wygranej. Pewnie triumfowali 80-71.

Anwil Włocławek – Telenet Giants Antwerpia 80-71 (28-17, 17-18, 17-21, 19-16)

Anwil Włocławek: Simon 17, Wroten 17, Ledo 17, Freimanis 10, Szewczyk 8, Dowe 6, Jones 3, Sokołowski 2, Milanović 0, Karolak 0, Sulima 0.

Telenet Giants Antwerpia: Dudzinski 21, Sanders 11, Kesteeloot 11, Fall Faye 7, Dunkor 7, Vanwijin 6, Rupnik 6, Klassen 1, Rogiers 1, Bleijenbergh 0