LM. Zieliński nie pomógł Napoli, Union wywozi punkt z Neapolu

8 lis 2023, 20:48

Union Berlin, który przegrał 12 ostatnich meczów we wszystkich rozgrywkach, w końcu mógł się cieszyć ze zdobyczy punktowej. Niemiecki klub zremisował na wyjeździe 1:1 z Napoli. 90 minut rozegrał Piotr Zieliński, który mimo remisu rozegrał udane spotkanie.

Union z cennym punktem w Neapolu

Napoli osiągnęło przewagę nad ekipą z Berlina od samego początku meczu. Mistrzowie Włoch byli blisko szczęścia w 30. minucie, ale po faulu Giovanniego Di Lorenzo, arbiter nie uznał bramki, którą chwilę później strzelił Frank Anguissa. Jeszcze przed przerwą gospodarze zdołali jednak wyjść na prowadzenie.

W 39. minucie po składnej akcji Mario Rui wbiegł w pole karne i zagrał wzdłuż linii bramkowej. Tam najlepiej odnalazł się Matteo Politano, który skierował piłkę do siatki. Miał nieco szczęścia, ale jednocześnie dał Napoli prowadzenie do przerwy.

Union jeszcze przed przerwą miał dwie dogodne okazje do strzelenia gola, ale musiał poczekać do 52. minuty, aby kolejna z sytuacji dała im bramkę. Po szybkiej akcji, bramkę wyrównującą stan rywalizacji strzelił David Datro Fofana. W środku pola Napoli najlepiej wyglądał Piotr Zieliński, ale koledzy z drużyny nie zdołali wykorzystać jego świetnych dograń i zamienić na gola. Mecz zakończył się podziałem punktów.

Napoli vs Union Berlin 1:1
1:0 Matteo Politano 39′
1:1 David Datro Fofana 52′

Po tym remisie Napoli z dorobkiem siedmiu punktów w czterech meczach zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy C. Union Berlin z kolei zdobył dopiero pierwszy punkt i zamyka stawkę.

Xavi przeprowadził spotkanie “oczyszczające” z piłkarzami Barcelony. Głos zabrał m.in. Robert Lewandowski