Strona główna Koszykówka Lublinianki kontraktują kolejną Polkę

Lublinianki kontraktują kolejną Polkę

0

Czwarta drużyna sezonu 2019/2020 zakontraktowała kolejną zawodniczkę. Jest nią nie dawna reprezentantka Polski U20 Klaudia Niedźwiedzka.

Nowa twarz w Pszczółce AZS UMCS Lublin może grać na pozycjach niskiej jak i wysokiej skrzydłowej. W minionym sezonie Klaudia występowała (15 spotkań) w DGT Politechnice Gdańskiej. Na początku lutego zamieniła Trójmiasto na Polkowice, gdzie zdążyła zagrać cztery spotkania. Uwzględniając występy w obu zespołach ‒ w ramach rozgrywek Energa Basket Ligi Kobiet średnio zdobywała 4.6 punktu na spotkanie, zbierała 2.08 piłki.

 

Klaudia łączy grę na pozycjach “3” i “4”. Na pewno będziemy chcieli to wykorzystać. Choć nie ukrywam, że docelowo planujemy, aby występowała jako “3”. Cieszymy się oczywiście z pozyskania Klaudii. Miałem już wcześniej okazję z nią współpracować przez półtora roku w Wiśle Kraków. Dużo ostatnio rozmawialiśmy o tym, jak ma wyglądać nasza kolejna współpraca. Doszliśmy do wniosku, że jej przeprowadzka do Lublina może być korzystna dla obu stron. Chcemy dawać jej szanse, aby łapała swoje minuty na parkiecie. ‒ komentuje trener Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin, Krzysztof Szewczyk. http://credit-n.ru/vklady.html

Komentarze