Luka Doncić przedłużył nadzieje Mavs! Słoweniec bliski triple-double

25 maj 2022, 08:37

Dallas Mavericks wygrali z Golden State Warriors w czwartym meczu finału Konferencji Zachodniej NBA. Luka Doncić ponownie został bohaterem drużyny z Teksasu. Do zanotowania triple-double zabrakło mu zaledwie jednej asysty.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Mavericks wciąż w grze w finale Konferencji Zachodniej NBA

Początek rywalizacji był wyrównany i Warriors nawet prowadzili w drugiej kwarcie 31:19. Jednak wtedy gospodarze uskutecznili run 25-6 i na przerwę schodzili z korzystnym dla siebie wynikiem 62:47. Trzecią partię, która jest przecież domeną koszykarzy Steve’a Kerra, tym razem zdominowała drużyna z Teksasu, wygrywając ją 37:23.

W tej odsłonie pojedynku Mavs osiągnęli 25 “oczek” przewagi. Podczas finałowej ćwiartki goście rzucili się do odrabiania strat, lecz w ostatecznym rozrachunku to miejscowi okazali się lepsi. Dallas Mavericks trafili o dziesięć rzutów z dystansu więcej, niż przeciwnicy (20/43 3PT) i to był klucz do triumfu w tym spotkaniu.

Luka Doncić poprowadził Mavericks do zwycięstwa z Warriors

Na parkiecie obiektu American Airlines Center zachwycał Luka Doncić. Gwiazdor NBA był bliski osiągnięcia triple-double (30 punktów, 14 zbiórek, 9 asyst). Do swojego dorobku Słoweniec dołożył dwa przechwyty i tyle samo bloków. Ogromne wsparcie Luce zapewnił rażący nieskutecznością w poprzednim meczu Reggie Bullock, który zdobył 18 “oczek”.

Piąta potyczka finału Konferencji Zachodniej NBA pomiędzy Golden State Warriors i Dallas Mavericks odbędzie się w nocy z czwartku na piątek o godzinie 3:00 czasu polskiego. Spotkanie będzie miało miejsce w Chase Center w San Francisco.

Rezultat i statystyki:

Golden State Warriors – Dallas Mavericks 109:119 (Warriors prowadzą w serii 3-1)

Curry (20pkt, 8ast, 5zb), Kuminga (17pkt, 8zb), Poole (14pkt), Wiggins (13pkt, 5zb), Thompson (12pkt), Green (10pkt, 8zb, 6ast) – Doncić (30pkt, 14, 9ast, 2stl, 2blk), Finney-Smith (23pkt, 6zb), Bullock (18pkt), Brunson (15pkt, 5zb, 5ast), Kleber (13pkt, 8zb), Dinwiddie (10pkt, 8ast)