Strona główna Koszykówka Maciej Lampe obrał nowy kierunek!

Maciej Lampe obrał nowy kierunek!

0

Reprezentant Polski, Maciej Lampe, przenosi się z Turcji do Chin. Jak poinformował na swoim twitterze David Pick, Polak porozumiał się w sprawie kontraktu z Shenzhen Leopards.  

Już od kilku dni można było znaleźć informacje, według których Lampe miał negocjować na temat nowego kontraktu z jednym z klubów chińskiej CBA. Jednak z informacji tych nie wynikało o który zespół konkretnie chodzi i jak blisko porozumienia są obie strony. Konkretną informacją podzielił się David Pick, który umieścił na swoim twitterze, że Polak przenosi się do Shenzhen Leopards.

Ostatni rok Lampe spędził w Turcji, broniąc barw Besiktasu Stambuł. Na swoim koncie ma również występy w czołowym zespole europejskim, czyli w FC Barcelonie. Liga CBA podobnie jak w piłce nożnej przyciąga do siebie coraz więcej osób. Głownie są to byli gracze NBA, czy też solidnych zawodników ze Starego Kontynentu. Na parkietach w Chinach występowali między innymi Gilbert Arenas, Steve Francis, Al Harrington, Tracy McGrady, czy też Metta World Peace. Od 2011 roku występuje tam również Stephon Marbury, legenda CBA, trzykrotny mistrz wraz z zespołem Beijing Ducks.

źródło: http://probasket.pl/

 

Komentarze