LM: Manchester City eliminuje Bayern, derby Mediolanu w półfinale

19 kwi 2023, 22:58

Poznaliśmy dwóch pozostałych półfinalistów tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Manchester City co prawda zremisował 1:1 z Bayernem Monachium, ale pewnie awansował do kolejnej rundy. Dzielny Sporting Lizbona nie dał natomiast rady w starciu z Interem Mediolan – po remisie 3:3 dojdzie do derbów Mediolanu.

We wtorek poznaliśmy dwóch pierwszych półfinalistów Ligi Mistrzów. Milan ponownie był sprytniejszy od Napoli i po raz drugi wygrał 1:0, natomiast Real Madryt także powtórzył rezultat ze spotkania z Chelsea, wygrywając 2:0. W środę dobiegła końca ćwierćfinałowa faza.

Manchester City dowozi zwycięstwo w dwumeczu

Po pierwszym meczu w Manchesterze mistrzowie Anglii mieli pokaźną zaliczkę. Drużyna Pepa Guardioli pewnie wygrała 3:0 i choć w rewanżu wszystko było możliwe, dyspozycja “The Citizens” sprawiała, że mogli czuć się bardzo pewnie przed pojedynkiem na Allianz Arena.

W pierwszej połowie to Bayern miał zdecydowaną przewagę, ale najlepszej okazji nie wykorzystał Erling Haaland, który w 38. minucie nie wykorzystał rzutu karnego. Norweg zrehabilitował się jednak w 57. minucie, wykorzystując pomyłkę Dayota Upamecano. Bayern przez długi czas starał się trafić do siatki i udało się to dopiero w 83. minucie, kiedy to rzut karny wykorzystał Joshua Kimmich.

Bayern Monachium 1:1 Manchester City
0:1 Erling Haaland 57′
1:1 Joshua Kimmich [karny] 83′

Derby Mediolanu w półfinale

Pojedynek Interu Mediolan ze Sportingiem Lizbona miał podobny scenariusz. Przed tygodniem ekipa z Mediolanu wygrała na wyjeździe 2:0, co dało jej sporo spokoju w kontekście rewanżu. Portugalski zespół nie miał jednak nic do stracenia i nie zamierzał się poddawać, chcąc zapobiec derbom Mediolanu w półfinale.

Po kwadransie sytuacja Interu była jeszcze lepsza – pięknym golem popisał się bowiem Nicolo Barella. W 38. minucie sygnał do walki dał Fredrik Aursnes, który doprowadził do wyrównania. Po przerwie w 65. minucie na 2:1 podwyższył Lautaro Martinez, a w 78. minucie na 3:1 Joaquin Correa. W końcówce goście zdołali jednak wyrównać – w 86. minucie na 3:2 trafił Antonio Silva, a już w doliczonym czasie remis zapewnił Petar Musa.

3:3 Petar Musa 90+5′

W półfinałach czekają nas starcia Interu Mediolan z Milanem oraz Manchesteru City z Realem Madryt. Pierwsze mecze odbędą się 9 i 10 maja, natomiast rewanże 16 i 17 maja.

Fiorentina poważnie osłabiona przed meczem z Lechem. Czy to coś zmienia?