Manchester United wraca do Ligi Mistrzów. Świetny mecz z Chelsea

26 maj 2023, 09:10

Erik ten Hag przybył na Old Trafford, aby pomóc powrócić Manchesterowi United do elity światowego futbolu. Holenderski szkoleniowiec może być z siebie zadowolony. W pierwszym sezonie jego zespół zdobył Puchar Ligi Angielskiej. Dzięki czwartkowemu zwycięstwu nad Chelsea (4:1) zapewnił również Czerwonym Diabłom występ w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Liga Mistrzów ponownie zawita na Old Trafford

W ostatnich tygodniach Manchester United zanotował kilka wpadek. To sprawiło, że o wskoczeniu do pierwszej czwórki mógł zacząć marzyć Liverpool. Złudzeń fanów i piłkarzy The Reds o występie w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów pozbawiono w czwartkowy wieczór. Czerwone Diabły wygrały spotkanie z Chelsea i zapewniły sobie powrót do rozgrywek Champions League.

W meczu na Old Trafford zobaczyliśmy aż pięć goli. Jako pierwszy do siatki trafił Casemiro, który wykorzystał dośrodkowanie od Christiana Eriksena. Tuż przed końcem pierwszej połowy prowadzenie Czerwonych Diabłów podwyższył natomiast Anthony Martial. Chelsea również miała swoje szanse na gola, ale zmarnowali je Lewis Hall oraz Conor Gallagher.

W 71. minucie źle w swoim polu karnym zachował Wesley Fofana, który faulował Bruno Fernandesa. Portugalczyk problemu wykorzystał rzut karny i było już 3:0. Kilka chwil później Marcus Rashford podwyższył wynik i stało się jasne, że Chelsea z tego meczu nie wyciśnie nawet jednego punktu. W końcówce honorowe trafienie dla londyńskiej zaliczył jeszcze Portugalczyk Joao Felix.

Dzięki triumfowi nad “The Blues” angielski gigant wraca do gry w Lidze Mistrzów. W sezonie 2022/2023 Manchester United występował tylko w Lidze Europy, gdzie dotarł do ćwierćfinału. Na Old Trafford najbardziej prestiżowe europejskie rozgrywki klubowe ostatni raz zawitały w kampanii 2021/2022. Wówczas Czerwone Diabły doszły do 1/8 finału.