Strona główna Siatkówka MŚ Polska 2014 Mariusz Wlazły i Michał Kubiak zajmują wysokie miejsca w statystykach.

Mariusz Wlazły i Michał Kubiak zajmują wysokie miejsca w statystykach.

0

Mariusz Wlazły zajmuje 5 miejsce wśród najlepiej atakujących, a Michał Kubiak 3 miejsce w rankingu najlepiej przyjmujących zawodników mistrzostw świata.

Wlazły, jak do tej pory, uzyskał 138 punktów. Pierwszy, Antonin Rouzier ma ich na koncie 166. Przed Polakiem są jeszcze Amerykanie Taylor Sander i Matthew Anderson z 154 i 155 punktami na koncie. Na 4. miejscu plasuje się Australijczyk Thomas Edgar. Ci trzej zawodnicy jednak odpadli już z rywalizacji. Mariusz może więc ich przegonić. O 1 miejsce w statystykach będzie jednak bardzo trudno.

Michał Kubiak zajmuje natomiast 3. miejsce wśród najlepiej z przyjmujących. Nasz przyjmujący odbiera poprawnie 50,60 % piłek. Przed nim znajdują się Belg Sam Deroo (53,33%) i Brazylijczyk Murilo Endres ( 52,00). Michał jednak na pewno jeszcze powalczy o wyższą lokatę.

Co do innych statystyk, najlepszy z Polaków wśrod blokujących jest Piotr Nowakowski. Plasuje się jednak dopiero na 29. miejscu, z wynikiem 0,44 udanych bloków na set.
Paweł Zatorski jest 9. wśród najlepiej broniących turnieju. Notuje 3.62 udanych obron na set. 1 miejsce zajmuje Kubańczyk Keibel Torna, który ma aż 4,79 udanych obron w secie. Jeśli chodzi o najskuteczniejszych zawodników mistrzostw, to tutaj ponownie mamy Mariusza Wlazłego. Z wynikiem procentowym 50,22 (115 udanych ataków na 229 prób) zajmuje on 9. miejsce. W klasyfikacji prowadzi Koreańczyk Jeong Kwang-In (56,41%). Najlepszą zagrywkę prezentuje Rosjanin Dmitrij Muserski. Zdobywa on w ten sposób 0,89 punkta na set. W całym turnieju ma już 25 asów. Z Polaków najlepszy jest po raz kolejny Mariusz Wlazły (0,38 pkt/set, 13 asów). Paweł Zagumny stracił dobrą pozycję jeśli chodzi o rozegranie. Teraz jest na 11 miejscu. Najwyżej sklasyfikowany jest rozgrywający Iranu Saeid Marouf.

Autor: Kamil Kwiatkowski