Mateusz Klich już w nowym zespole. Wayne Rooney zachwycony Polakiem

Mateusz Klich rozpoczyna nowy rozdział w swojej piłkarskiej karierze. Polak został właśnie oficjalnie ogłoszony nowym zawodnikiem D.C. United. Radości z transferu nie krył Wayne Rooney – szkoleniowiec klubu z MLS. Anglik w pięknych słowach wypowiedział się o polskim pomocniku.

Mateusz Klich w D.C. United. Zagra tam minimum dwa lata

Przygoda Mateusza Klicha i Leeds United zakończyła się po niemal 5 latach. Polak do angielskiego klubu trafił 23 czerwca 2017 roku, ale teraz zdecydował się opuścić Premier League i rozpocząć przygodę w Stanach Zjednoczonych. Angielski klub w piękny sposób pożegnał jednak Polaka, do którego zdążyli przyzwyczaić się zarówno kibice, jak i koledzy z drużyny – Leeds pożegnało Mateusza Klicha! Łzy, szpaler i pożegnalny film.

W czwartek 12 stycznia pozyskanie Klicha potwierdził amerykański D.C. United. Klub z Waszyngtonu powitał Polaka w swoich mediach społecznościowych. Reprezentant Polski z nowym drużyną podpisał dwuletnią umowę z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Przybycie Polaka do Stanów Zjednoczonych skomentował Wayne Rooney. Były legendarny snajper Manchesteru United jest aktualnie opiekunem ekipy D.C. United. Anglik, cytowany przez media klubu stwierdził, że niezwykle cieszy się z transferu Klicha, gdyż bacznie przyglądał się jego grze w Leeds United.

Mateusz to pierwszorzędny pomocnik, który wniesie do składu doświadczenie z gry na najwyższym poziomie. Obserwowałem go już od momentu, gdy pomógł Leeds w awansie do Premier League. Jego przegląd pola, podania i umiejętność strzelania goli będą dla nas ogromnym atutem – powiedział Wayne Rooney.

Nowy sezon MLS ruszy dopiero w ostatni weekend lutego. Mateusz Klich nowym kibicom będzie mógł zaprezentować się jednak w meczach sparingowych. Warto dodać, że na amerykańskich boiskach reprezentant Polski spotka innych biało-czerwonych piłkarzy. Polska kolonia w amerykańskiej Major Soccer League jest liczna, a tworzą ją m.in. Kamil Jóźwiak (Charlotte FC), Karol Świderski (Charlotte FC), Jan Sobociński (Charlotte FC), Jarosław Niezgoda (Portland Timbers), Patryk Klimala (New York RB) czy Kacper Przybyłko (Chicago Fire).

Leeds pożegnało Mateusza Klicha! Łzy, szpaler i pożegnalny film

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA