ME: Nasi juniorzy rozpoczynają od zwycięstwa!

Aktualizacja: 24 lip 2015, 01:24
23 lip 2015, 22:23

Polska młodzież świetnie rozpoczęła koszykarskie mistrzostwa Europy do lat 18. Polacy pokonali Anglików 65:60 i udanie zainaugurowali turniej. Kolejna przeszkoda do pokonania-Estonia.

Polscy koszykarze byli faworytami w starciu z Anglią i nie zawiedli swoich kibiców. Po bardzo wyrównanej pierwszej połowie (q1 19:20, q2 16:15), w drugiej na samym początku odskoczyli rywalom i pewnie “dowieźli” zwycięstwo do końca. Decydująca była przede wszystkim 3 kwarta, którą nasi wygrali 18:12, natomiast ostatniej potyczce przegrali nieznacznie 12:13 ale nie miało to już wpływu na wynik spotkania.

Polacy grają w Dywizji B, natomiast w grupie wspólnie z takimi zespołami jak: Szwajcaria,Bułgaria,Albania,Anglia oraz Estonia, z którą jutro zmierzymy się o godz.18

Polska U18 : Anglia U18  65:60(19:20,16:15,18:12,12:13)