ME: Porażka z Izraelem

1 sie 2015, 20:22

Reprezentacja Polski do lat 18 przegrała w meczu półfinałowym z Izraelem na Mistrzostwach Europy do lat 18 dywizji B 62:78.

Polacy nieźle zaczęli spotkanie od prowadzenia 5:0, lecz wtedy na boisko wszedł najskuteczniejszy zawodnik Izraela i od tego momentu to rywale naszej reprezentacji zaczęli rządzić na parkiecie. Od stanu 5:0 do 14:27 bo takim wynikiem zakończyła się pierwsza kwarta. Do przerwy reprezentacja Polski przegrywała już 28:43. Po wznowieniu gry, pomimo starać młodych koszykarzy z polski, którzy wygrali 3 kwartę 18:13, nie potrafili jednak nic więcej zdziałać w tym spotkaniu. Izrael w 4 kwarcie przypieczętował zwycięstwo, wygrywając ją 22:16. To właśnie Izrael powalczy w finale o zwycięstwo w dywizji B.

Polsce po porażce zostaje mecz o trzecie miejsce, w którym to zmierzą się z przegranym półfinału Słowenia – Szwecja. Mecz w niedziele o godzinie 18:00. Zwycięzca tego starcia uzyska awans do dywizji A.

Słowenia – Polska 78:62 (27:14, 16:14, 13:18, 22:16)