ME siatkarek: Polki wysoko w rankingach CEV

31 sie 2019, 19:19

Polki podczas Mistrzostw Europy 2019 zajęły drugie miejsce w grupie B. Siatkarki pokazały się z dobrej strony również indywidualnie.

W fazie grupowej Polki wygrały cztery spotkania: z reprezentacjami Słowenii (3:0), Portugalii (3:0), Ukrainy (3:1) a na koniec zmagań pokonały drużynę z Włoch (3:2). Przegrały jedynie z Belgią (2:3). Tym samym Polki uplasowały się na drugim miejscu w grupie i awansowały do 1/8 finału.

Dobrą dyspozycję Polek widać również w indywidualnych rankingach CEV. Młoda zawodniczka, Malwina Smarzek-Godek, zajęła drugą pozycję wśród atakujących oraz czwartą wśród najlepiej punktujących, zdobywając 102 punty. Przypomnijmy, że polska atakująca nie zagrała w spotkaniu z Portugalią.

Wysoko w rankingu najlepiej blokujących znalazła się Agnieszka Kąkolewska. Środkowa reprezentacji Polski zajęła czwartą pozycję, ustępując Irinie Korolewej (Rosja), Edzie Erdem-Dundar (Turcja) oraz Olenie Hasanowej (Azerbejdżan). To samo miejsce wśród przyjmujących zajmuje Maria Stenzel, która może się poszczycić perfekcyjnym przyjęciem na poziomie 41,67%. Nasze rozgrywające również zajmują wysokie pozycje. Pierwsza jest Marlena Kowalewska, natomiast Joanna Wołosz zajmuje szóstą pozycję.

Reprezentacja Polski w fazie grupowej rozegrała najwięcej setów (20) i zdobyła łącznie 453 punkty.

W niedzielę 1 września Polki zmierzą się z reprezentacją Hiszpanii. Początek spotkania o 20.30.