ME u20 w Boras: Pia Skrzyszowska ze srebrnym medalem!

20 lip 2019, 21:48

Trzeci dzień Mistrzostw Europy do lat 20 w szwedzkim Boras przyniósł dla reprezentacji Polski trzeci srebrny medal! Kolejny krążek do kolekcji dorzuciła Pia Skrzyszowska, która świetnie pobiegła na dystansie 110 metrów przez płotki, bijąc przy tym swój rekord życiowy!

Pia była murowaną faworytką do medalu. Jedyną niewiadomą pozostawał kolor krążka. Po świetnym starcie i szybkim złapaniu rytmu biegowego na płotkach, nasza zawodniczka była w czołowej dwójce biegu. Nieprawdopodobnie zaprezentowała się jednak Tilde Johansson, która również ustanowiła nowy rekord życiowy i z czasem 13.16 sekund została nowa liderką europejskich list do lat 20. Pia ostatecznie ukończyła bieg z czasem 13.35 sekund, co także jest jej rekordem życiowym.

Dla Polski jest to trzeci medal koloru srebrnego na tej imprezie. W dniu wczorajszym w pchnięciu kulą medal zdobył Wojciech Marok, a w biegu na 100 metrów mężczyzn Antoni Plichta.

Już jutro ostatni dzień mistrzostw w Boras. Ciche nadzieję na medale możemy pokładać w rzucie dyskiem i chodzie sportowym na 10 km mężczyzn.