ME U22: Polacy przegrali z Włochami w półfinale. Transmisja meczu Polska – Turcja o brąz

Aktualizacja: 17 lip 2022, 23:43
17 lip 2022, 14:08

Niestety reprezentacja Polski do lat 22 przegrała w Tarnowie z Włochami 2:3 (25:15, 21:25, 25:19, 16:25, 13:15) mecz o finał mistrzostw Europy. Oznacza to, że biało-czerwoni zagrają w meczu o 3. miejsce. Rywalami w drodze na podium będą reprezentanci Turcji.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Nie było rewanżu za półfinał MŚ U-21, Włosi znów lepsi

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla Polaków, którzy niesieni dopingiem kibiców nie dali w pierwszym secie żadnych szans swoim rywalom. To była całkowita dominacja i niewiele wskazywało na to, że Włosi będą w stanie stawić opór biało-czerwonym. Jednak już na początku kolejnego seta role się odwróciły i stało się jasne, że łatwo nie będzie. Duża przewaga osiągnięta przez Włochów na samym początku zapewniła im wyrównanie wyniku meczu.

Prawie w połowie trzeciego seta Włosi wyszli na 3-punktową przewagę, ale Polacy odrobili straty i dzięki świetnej skuteczności w ataku wyszli na prowadzenie 2 do 1. W tarnowskiej hale tliły się nadzieję, że Polacy wygrają mecz po czterech setach, ale przy wyniku 6:6 wpadli w kryzys i Włosi zdobyli aż osiem punktów pod rząd. Podopieczni Daniela Plińskiego nie byli w stanie odrobić tej straty i było jasne, że konieczny będzie tie-break.

Decydujące starcie było wyrównane na samym początku, ale w dalszej fazie to goście z Włoch wyszli na prowadzenie. Polakom udało się doprowadzić do remisu 12:12, ale niestety ostatecznie nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Tym samym nie udało im się zrewanżować za przegrany półfinał zeszłorocznych mistrzostw świata. Dlatego w wielkim finale Włochy zagrają z Francją, a biało-czerwoni powalczą o brąz z zawodnikami z Turcji.

— To był bardzo podobny mecz do tego z ubiegłego roku. Tam akurat prowadziliśmy 2-0, ale w czwartym i piątym secie mieliśmy niskie procenty w ataku i tu było bardzo podobnie — Daniel Pliński po meczu.

Polska – Turcja: mecz o 3. miejsce. Gdzie oglądać?

Turcja podobnie, jak Polska przegrała w Tarnowie dwa spotkania – pierwsze otwierające rywalizację grupową z Włochami i drugie z Francją w półfinale. Możemy być pewni, że walka o najniższy stopień podium nie będzie łatwa. Turcy w meczu z trójkolorowymi pokazali, że są bardzo groźną drużyną i stać ich na to, aby sięgnąć po medal.

Turcy rosną w siłę, z meczu na mecz wyglądają coraz lepiej, więc to będzie bardzo ciężkie spotkanie. Jakbym miał wybierać sobie przeciwnika to, powiem szczerze, wolałbym grać z Francuzami. Fakt jest faktem, że było to w naszych rękach i mogliśmy zadecydować z kim gramy, ale niestety przegraliśmy i tyle — słowa polskiego selekcjonera przed meczem o 3. miejsce.

— Z Turcją graliśmy sparingi między innymi tutaj w Tarnowie przed rozpoczęciem mistrzostw. To groźna drużyna. Potrafią naprawdę posłać serię dobrych zagrywek. Musimy się zregenerować, podejść do tego meczu z chłodną głową i walczyć o brązowy medal. Na pewno będzie trudno przestawić głowę — Antoni Kwasigroch dla serwisu pzps.pl.

Początek spotkania z Turcją o godzinie 17:00. Transmisja będzie dostępna w Polsat Sport Extra.

Wilfredo Leon marzy o występie na MŚ. „Wierzę, że się uda”