Strona główna Lekkoatletyka ME w Berlinie: Awans Czykiera do finału!

ME w Berlinie: Awans Czykiera do finału!

0
Foto: Biuro Prasowe Akademickiej Reprezentacji Polski

Czwarty wieczór zmagań rozpoczęliśmy od biegów półfinałowych na 110 metrów przez płotki. W nich znaleźli się Artur Noga i Damian Czykier. Pierwszy z nich odpadł z dalszej rywalizacji uzyskując 13.66 sekund i zajmując 6. miejsce w swojej serii. Natomiast Damian Czykier w trzeciej serii uzyskał czas 13.45, co dało promocję do finału!

W ostatniej serii pobiegł Damian Czykier, który pewnie ruszył z bloków i przez większość dystansu był na drugim miejscu za Martinot-Lagardem, jednak na ostatnich płotkach obudził się vice mistrz Europy z Amsterdamu- Węgier Baji- wyprzedził Damiana i nasz rodak uplasował się na trzeciej pozycji. Uzyskany czas 13.45 pozwolił jednak awansować do finału jako jeden z dwóch “szczęśliwych przegranych”! Wierzymy, że w finale Damian poprawi swoje osiągnięcie sprzed dwóch lat, jakim było 4. miejsce w Amsterdamie.

W pierwszej serii mieliśmy możliwość oglądać Artura Nogę. Choć Artur od życiowej formy jest daleko, tak liczyliśmy, że dziś nastąpi przełamanie i zobaczymy walkę o awans do finału. Uzyskał on czas o 0,1 sekundy wolniejszy od swojego najlepszego wyniku w tym sezonie i wystarczyło to na zaledwie szóste miejsce w serii. Niestety nie zobaczymy Artura w finale.

Finał już dzisiaj o godzinie 21:35!

Komentarze