Strona główna Lekkoatletyka ME w Berlinie: Kiełbasińska i Kotwiła pobiegną w półfinale! Młociarki w komplecie...

ME w Berlinie: Kiełbasińska i Kotwiła pobiegną w półfinale! Młociarki w komplecie w finale!

0
Halowe Mistrzostwa Polski seniorów, 17-18.02.2018 r. Toruń

Nasze dwie zawodniczki, które wystartowały na 200 metrów – Anna Kiełbasińska oraz Martyna Kotwiła, wykonały swoją robotę i awansowały do półfinałów. Swoje eliminacje z powodzeniem zakończyły również młociarki – Anita Włodarczyk, Malwina Kopron oraz Joanna Fiodorow. 

Na pierwszy ogień poszła Anna Kiełbasińska, która przedłużyła dwukrotnie swój docelowy dystans, ale zrobiła minimum na te Mistrzostwa Europy. Polka wystartowała dobrze i przez cały dystans biegła swoim tempem. Linię mety przekroczyła jako druga z czasem 23,20 sekundy, co dało jej bezpośredni awans do półfinału.

Tej samej sztuki dokonała Martyna Kotwiła. 19-letnia zawodniczka wystartowała dość przeciętnie i bardzo wolno pobiegła łuk. Na prostą wyszła na dość odległej pozycji, ale zorientowała się, że rywalki jej uciekają i zdecydowała się do nagłego zrywu. Dobre finiszowe metry i rzut na metę, dzięki któremu zajęła 3. miejsce i bezpośrednio awansowała do półfinału – czas 23,62 sekundy.

W eliminacyjnym konkursie rzutu młotem sensacji nie było. Wszystko rozpoczęła Joanna Fiodorow. Pierwszy rzut z wynikiem 71,46 metra i wypełnione minimum kwalifikacyjne. To samo uczyniły w drugiej grupie Anita Włodarczyk oraz Malwina Kopron. Obie zrobiły to w drugich rzutach, rekordzistka świata – 75,10 metra, a brązowa medalistka Mistrzostw Świata – 71,14 metra. Pozostaje czekać na finał!

Komentarze