Strona główna Lekkoatletyka ME w Berlinie: Lisek i Wojciechowski ze spokojną kwalifikacją. Kontuzja Hoffmanna!

ME w Berlinie: Lisek i Wojciechowski ze spokojną kwalifikacją. Kontuzja Hoffmanna!

0
foto: http://thewallpress.com

Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski bardzo spokojnie podeszli do eliminacyjnego konkursu skoku o tyczce i w pierwszych próbach zaliczyli swoje wszystkie wysokości i z rezultatem 5,61 awansowali do finału. Z rywalizacji odpadł natomiast obrońca tytułu – Robert Sobera. Z eliminacjach biegu na dystansie 3000 metrów z przeszkodami odpadły wszystkie nasze zawodniczki. Kontuzji podczas swojej pierwszej próby w trójskoku doznał Karol Hoffmann. 

Dobre humory Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego udzielały się wszystkim rywalom. Widać było, że nie przejmują się tymi eliminacjami. Dużo śmiechu, dużo rozmów, ale robotę trzeba było zrobić. Skakali kolejno 5,36, 5,51 oraz 5,61 metra i zaliczyli te wysokości w pierwszych próbach i bez żadnych problemów przeszli pierwszy etap swoich startów, pokazując, że w finale będzie walka o najwyższe cele.

Z konkursu odpadł niestety obrońca tytułu Mistrza Europy – Robert Sobera. Trapiony kontuzjami tyczkarz zaliczył w eliminacjach tylko 5,36 metra. Próby na 5,51 były niestety nieudane.

Nieudane eliminacje na 3000 metrów z przeszkodami mają za sobą Alicja Konieczek, Matylda Kowal i Katarzyna Kowalska. Żadna z zawodniczek nie zakwalifikowała się do finału.

Pech dopadł również srebrnego medalistę ostatnich Mistrzostw Europy. Karol Hoffmann podczas swojej pierwszej próby w eliminacjach doznał kontuzji. Polak na początku biegu na rozbiegu nagle zwolnił i przewrócił się, trzymając się za “achilles”. Niestety jest to dla niego koniec rywalizacji na tych Mistrzostwach Europy. Życzymy zdrowia!

Komentarze