ME w Berlinie: Polskie sztafety 4×100 metrów pobiegną w finale!

12 sie 2018, 19:50

Polskie sztafety 4×100 metrów w składach Ciba,Kiełbasińska,Kotwiła,Swoboda (żeńska) oraz Hampel, Olszewski, Kopeć, Słowikowski (męska) pokazały się z dobrej strony w eliminacjach i w obu składach wystąpią w finale!

Polki pobiegły w swoim najmocniejszym składzie. Startowała Kamila Ciba i pierwszy wiraż w jej wykonaniu był dobry, gorzej było już na zmianie z Anną Kiełbasińską, można było zobaczyć moment zawahanie, ale na szczęście Polka przejęła pałeczkę i bardzo szybko pokonała swoją długą, przeciwległą prostą. Trzecia zmiana, czyli bieg po drugim łuku należał do Martyny Kotwiły, która utrzymała dystans do rywalek i dość dobrze zmieniła z Ewą Swobodą. Polka przegoniła jedną z rywalek i zameldowała się na mecie jako czwarta z czasem 43,20 sekundy (najlepszy wynik w tym sezonie). Awans do finału z 6. rezultatem.

Nasza męska sztafeta wystąpiła również w najmocniejszym składzie. Wszystko rozpoczął Eryk Hampel, który dobrze pobiegł swój łuk i przyzwoicie podał pałeczkę Remigiuszowi Olszewskiemu, który bardzo mocno pokonał swoją prostą. Trzecia zmiana w wykonaniu Dominika Kopcia fenomenalna, tegoroczny Mistrz Polski na 100 i 200 metrów dał niezły popis, pokazując wysoką formę. Dobre podanie pałeczki i ostatnia finiszowa prosta dla Przemysława Słowikowskiego, który wbiegł na metę na 2. miejscu. Czas Polaków również najlepszy w tym sezonie – 38,64 sekundy. Automatyczny awans do finału i piąty czas eliminacji.