ME w Berlinie: Występ chodziarzy poniżej oczekiwań

11 sie 2018, 13:15

W sobotniej sesji porannej jedyną rozgrywaną konkurencją był chód kobiet i mężczyzn na 20 kilometrów. Mieliśmy w nich trójkę reprezentantów- Dawida Tomala, Artura Brzozowskiego oraz Katarzynę Zdziebło. Niestety wszyscy nasi zawodnicy nie mieli dzisiaj swojego dnia i uplasowali się na końcowych miejscach klasyfikacji.

Chód sportowy cechuje się ogromną odpornością zawodników, zarówno psychiczną jak i fizyczną. Jest to dyscyplina sportu nieprawdopodobnie trudna technicznie i zależna tak naprawdę głównie od dyspozycji dnia. Tej zabrakło dzisiaj naszym zawodnikom.

Do momentu ściągnięcia z wyścigu bardzo dobrze szedł Artur Brzozowski, który nie odstawał od czołówki. Niestety, popełnił on trzy błędy techniczne, które wychwycili sędziowie i zdjęli Polaka z trasy. Na 19. miejscu zakończył zmagania Dawid Tomala z czasem 1:25:06 godzin. Wyścig zdominowali Hiszpanie, którzy zdobyli złoto (Martin Alvaro) i srebro (Diego Garcia Carrera).

Wśród kobiet Katarzyna Zdziebło zajęła 21. miejsce z czasem 1:36:01 godzin. Tutaj również wygrała Hiszpanka (Maria Perez), która czasem 1:26:36 godzin pobiła rekord mistrzostw Europy.