Strona główna Lekkoatletyka ME w lekkoatletyce: Polscy kulomioci i sztafety w dobrej formie

ME w lekkoatletyce: Polscy kulomioci i sztafety w dobrej formie

0

Polscy lekkoatleci zanotowali kolejne bardzo dobre wyniki podczas Mistrzostw Europy w Amsterdamie. Do finałów swoich konkurencji awansowali kulomioci: Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki oraz żeńska i męska sztafeta 4 x 400 metrów.

Jako pierwsi z Polaków podczas sobotniej sesji pojawili się kulomioci – Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk. Obaj Polacy osiągnęli minimum kwalifikacyjne i awansowali do finału. Bukowiecki pchnął kulę na odległość 20.65 metra w drugiej kolejce. Z kolei Haratyk do ostatniej kolejki musiał walczyć o awans do finału, ale także osiągnął awans do finału wynikiem 20.45 metra. Rywalizacja finałowa zaplanowana jest na niedzielę.

Świetnie spisały się również polskie biegaczki (Ewelina Ptak, Martyna Dąbrowska, Iga Baumgart, Patrycja Wyciszkiewicz) w sztafecie 4 x 400 metrów. Polki wystartowały w pierwszym biegu eliminacyjnym i zajęły w nim drugie miejsce, uzyskując najlepszy w tym sezonie czas 3.27,72. Polki przybiegły tylko za plecami Brytyjek i pewnie awansowały do niedzielnego biegu finałowego.

Znakomity występ i pewny awans do finału uzyskała także męska sztafeta 400-metrowców, która wystartowała w składzie Michał Pietrzak, Kacper Kozłowski, Jakub Krzewina i Łukasz Krawczuk. Polacy uzyskali czas 3.02,09 co jest ich najlepszym wynikiem w sezonie. Taki rezultat dał “biało-czerwonym” drugie miejsce w pierwszym wyścigu eliminacyjnym. Finał odbędzie się w niedzielę.

Nie powiodło się natomiast Sylwestrowi Bednarkowi w eliminacjach skoku wzwyż. Polak w najlepszej próbie pokonał wysokość 2.23 metra, co jednak nie wystarczyło do awansu do finału. Wysokość, jaką należało pokonać wynosiła 2.25 metra.

Polskich kibiców wielka dawka emocji czeka wieczorem. Na starcie staną między innymi Piotr Małachowski i Robert Urbanek w konkursie rzutu dyskiem, Joannę Jóźwik w finale biegu na 800 metrów, czy Karola Hoffmanna, który w eliminacjach trójskoku uzyskał najlepszy wynik.

Komentarze