ME w podnoszeniu ciężarów: Oliwia Drzazga wicemistrzynią Europy!

12 lut 2024, 20:51

Oliwia Drzazga sięgnęła po srebrny medal podczas mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów, które odbywają się w bułgarskiej Sofii. Polka ukończyła rywalizację z wynikiem 170 kg w dwuboju, a dodatkowo poprawiła aż pięć wcześniejszych rekordów Polski.

Oliwia Drzazga wicemistrzynią Europy

Urodzona w 2005 roku Oliwia Drzazga przystąpiła do rywalizacji o godzinie 16:30. Po rwaniu, w którym uzyskała 74 kg, zajmowała piąte miejsce. W podrzucie znacząco się poprawiła, zaliczając próbę na 96 kg, dzięki czemu awansowała na drugie miejsce i sięgnęła po srebrny medal z rezultatem 170 kg w dwuboju.

Mistrzynią Europy z dużą przewagą nad Polka została Rumunka Valentina Cambei, która ukończyła zmagania z wynikiem 199 kg (90 kg + 109 kg). Na najniższym stopniu podium uplasowała się pochodząca z Wietnamu, ale reprezentująca Irlandię Tham Nguyen z rezultatem 169 kg (74 kg + 95 kg).

Co więcej, Drzazga tym występem poprawiła aż pięć rekordów Polski. 74 kg osiągnięte w rwaniu jest obecnie najlepszym rezultatem w kategoriach U20 i U23, natomiast łączny wynik 170 kg to nowy rekord w klasyfikacji seniorek, U20 i U23.

Drzazga walczy o igrzyska

Mistrzostwa Europy w ponoszeniu ciężarów w Sofii są dla zawodników ze Starego Kontynentu ostatnią szansą na wywalczenie przepustki na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Po raz ostatni Biało-Czerwoni wystąpili w tej dyscyplinie na IO 2016 w Rio de Janeiro, ale nie zdobyli żadnych medali.

Euro 2024 w Badmintonie w Łodzi. Niebawem rusza wielka impreza!