ME w siatkówce plażowej kobiet: Polki w półfinale!

31 lip 2015, 18:34

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek pokonały szwajcarską parę Forrer/Verge-Depre 2:0 i awansowały do półfinału mistrzostw Europy siatkówki plażowej kobiet rozgrywanych w austriackim Klagenfurcie!

Na początku meczu żadna z par nie chciała ryzykować, przez co gra była w miarę wyrównana. Nawet gdy Polki wychodziły na dwupunktowe prowadzenie to Szwajcarki potrafiły dogonić rywalki. Jednak do czasu. Po ataku i bloku Kołosińskiej, kontrze Brzostek i błędzie rywalek polski duet odskoczył na czteropunktowe prowadzenie. Jednak to nie wszystko na co było stać dzisiaj Polki. Upłynęło kilka minut, a Kołosińska i Brzostek powiększyły przewagę do siedmiu punktów i prowadziły 16:9. Pod koniec seta Szwajcarki odrobiły dwa punkty dzięki zagrywce Verge-Depre, jednak Polki panowały nad sytuacją i ostatecznie wygrały pierwszą partię 21:16.

W drugiej odsłonie Szwajcarki rozstawione z numerem 14 grały już lepiej, nie popełniały znaczących błędów, przez co set był bardzo wyrównany. Polki mimo prób nie potrafiły odskoczyć rywalkom. Można nawet powiedzieć, że to rywalki były w lepszej sytuacji, ponieważ to nasze reprezentantki goniły wynik. Udało się jednak dogonić rywalki po bloku Kołosińskiej. Po tym punkcie stan seta wynosił 9:9. W następnej akcji Brzostek zdobyła punkt z kontry, dzięki czemu Polki w końcu wyszły na upragnione prowadzenie. Później zarówno Szwajcarki przez nerwy, jak i Polki(być może przez pewność siebie) zgubił punkty przez własne błędy. Po chwili jednak Polki otrząsnęły się, zaś Szwajcarki nie umiały poradzić sobie z coraz lepiej grającymi rywalkami czego skutkiem było prowadzenie już czterema punktami Kołosińkiej i Brzostek(18:14). I mimo, że Forrer i Vergé-Dépré próbowały wyrównać, udało im się nawet odrobić dwa punkty, to nie wystarczyło to na zdyscyplinowane Polki, które spokojnie dowiozły prowadzenie do końca seta(21:17), a właściwie do końca meczu.

Jutro nasze panie powalczą o awans do finału z rosyjskim duetem Ukołowa/Birłowa. W przypadku wygrania tego meczu Polki zdobędą pierwszy medal w historii startów polskich pań w mistrzostwach Europy.

Forrer/Vergé-Dépré SUI [14] – Kołosińska/Brzostek POL [11] 0:2(16:21, 17:21)