ME: Wysoka wygrana reprezentacji Polski!

29 lip 2015, 23:19

Reprezentacja Polski do lat 18 zanotowała kolejne zwycięstwo na Mistrzostwach Europy. Tym razem w drugiej rundzie wysoko pokonali Węgry 78:43 i dalej zostają niepokonani na tej imprezie.

W pierwszej kwarcie żadna z drużyn nie wyróżniała się niczym szczególnym, prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie. Ostatecznie kwarta zakończyła się zwycięstwem naszej reprezentacji 15:11. Po wznowieniu gry obraz tego spotkania zmieniał się. Polacy z minuty na minutę coraz pewniej czuli się na parkiecie i powoli budowali przewagę nad reprezentacją Węgier, która do przerwy wynosiła aż 16 punktów (35:19). W drugiej połowie w dalszym ciągu mogliśmy oglądać znaczną przewagę drużyny z Polski, czego efektem jest wysoka wygrana tej ekipy 78:43. Tym zwycięstwem, a w związku z tym, iż Słoweńcy pokonali Anglików 76:55 nasza drużyna ma pewny udział w półfinale (awans do dywizji A wywalczą trzy najlepsze ekipy).

Polska kolejne spotkanie rozegra w czwartek o godzinie 20:15 a ich rywalem będzie reprezentacja Słowenii. Pojedynek tych drużyn wyłoni zwycięzcę grupy E.

Polska U-18 : Węgry U-18 78:43 (15:11, 20:8, 23:9, 20:15)