Strona główna Żużel PGE Ekstraliga Mecz do “jednej bramki” w Gorzowie? Stal Gorzów – KS ROW Rybnik...

Mecz do “jednej bramki” w Gorzowie? Stal Gorzów – KS ROW Rybnik (zapowiedź)

0

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się kolejna kolejka PGE Ekstraligi. Do lidera przyjeżdża beniaminek z Rybnika. Goście będą chcieli się postawić gorzowianom, ale czy to im się uda?

Gorzowianie kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Ostatnio sporządzili niezłe “lanie” tarnowianom. Tamtejsi goście wywieźli z “Jancarza” jedynie 31 punktów. Czy rybniczanom uda się zdobyć więcej punktów?

Stal podchodzi do tego pojedynku jak zawsze z chłodną głową. Trener Chomski wie, gdzie są atuty jego drużyny i tymi stronami będzie uderzał w Rybnik. Pierwszą “armatą” jest bez zmian Zmarzlik, który robi komplet za kompletem na stadionie w Gorzowie. To jego najbardziej powinni obawiać się goście z Rybnika. Na nieszczęście gości, w drużynie Stali jest więcej zawodników, którzy są dopasowani do gorzowskiego toru. W nich śmiało można wskazać Kasprzaka, Iversena, czy Pawlickiego. Popularnym “Rekinom” będzie bardzo trudno przebić się przez taki gorzowski mur.

A co słychać w drużynie gości? Trener Żyto zapewne jest bardziej zadowolony z postawy swoich juniorów niż jeszcze na początku tego sezonu. To oni mają za zadanie uprzykrzyć życie swoim rówieśnikom z Gorzowa. Czy tak się stanie?

Zagadką będzie postawa Maxa Fricke, który chyba jeszcze na gorzowskim torze nie miał okazji startować. Australijczyk znajduje się obecnie w dobrej formie. Bardzo dobrze radzi sobie w Gorzowie Grigorij Łaguta, który jest liderem przyjezdnych. Drugiemu z liderów – Andreasowi Jonssonowi nie bardzo “leży” ten owal. Jeszcze w barwach Falubazu miewał katastrofalne wyniki. Przyjezdni na pewno dużo oczekują od Rune Holty, który niegdyś ścigał się w barwach Stali Gorzów i wie, jakie dobrać przełożenia.

Niedzielny mecz, to przede wszystkim duża zagadka z postawą przyjezdnych z Rybnika. Mają w swoim gronie wybitnych żużlowcw, którzy startowali już w Gorzowie i znają ten tor, jednak znajdują się też tacy, którzy go nie lubią i nie za bardzo radzą sobie na nim. Po przeciwnej stronie barykady liczą przede wszystkim na kolejne, wysokie zwycięstwo i na umocnieniu się na pozycji lidera PGE Ekstraligi.

Awizowane składy:

ROW Rybnik
1. Andreas Jonsson
2. Rune Holta
3. Max Fricke
4. Damian Baliński
5. Grigorij Łaguta
6. Robert Chmiel

Stal Gorzów
9. Niels Kristian Iversen
10. Michael Jepsen Jensen
11. Przemysław Pawlicki
12. Matej Zagar
13. Krzysztof Kasprzak
14.
15. Bartosz Zmarzlik

Początek: godz. 19:30
Sędzia: Tomasz Proszowski
Komisarz toru: Robert Sawina

Komentarze