Strona główna Pilka reczna Mecz ostatniej szansy

Mecz ostatniej szansy

0

Dzisiaj wieczorem Polskie szczypiornistki rozegrają mecz ostatniej szansy z reprezentacją Rosji. Spotkanie rozpocznie się o 18;15. Jest to mecz ostatniej szansy, bowiem w dwóch wcześniejszych meczach, Polki przegrały z rywalkami praktycznie bez jakiejkolwiek walki. Odbiegały od rywalem praktycznie w każdym elemencie gry. Nasze szczypiornistki przegrały z Hiszpankami (22:29) oraz z Węgierkami (23:29) i dlatego teraz aby marzyć o awansie do następnej fazy turnieju, Polki nie mają wyjścia – muszę wznieść się na wyżyny swoich umiejętności i pokonać Rosjanki.

Biało-czerwone w ostatnich latach dość często miały okazje rywalizować z reprezentacją Rosji. Bilans spotkań jest wyrównany, bo choć w eliminacjach do Mistrzostw Europy w 2012 roku Polki przegrały, to już 30 maja 2012 roku zdeklasowały je 30:22.

Niestety tym razem o zwycięstwo będzie bardzo ciężko, co wcale nie przekreśla szans naszych zawodniczek na końcowy sukces. Na tych mistrzostwach Rosjanki spisują się zdecydowanie lepiej od naszych reprezentantek. W swoim pierwszym meczu z Węgierkami uzyskały cenny remis, a w kolejnym spotkaniu uległy nieznacznie Hiszpankom. Szczypiornistki z Rosji również grają o ,,życie”, dlatego spodziewamy się emocjonującego meczu. Miejmy nadzieję, zakończonego happy endem dla naszych reprezentantek.