HME Stambuł 2023: Kolejny brązowy medal! Dwie Holenderki lepsze od Anny Kiełbasińskiej

Na najniższym stopniu podium Anna Kiełbasińska zakończyła rywalizację w biegu na 400 metrów podczas Halowych Mistrzostw Europy. Złoty medal trafił do fenomenalnej w tym sezonie Femke Bol z Holandii, a srebro wywalczyła jej rodaczka Lieke Klaver.

Polka miała najlepszy czas eliminacji i drugi w półfinałach, przegrywając jedynie z Lieke Klaver. Dzięki temu w decydującym o medalach biegu uniknęła najmniej korzystnych torów wewnętrznych. Zabrakło jednak szczęścia w losowaniu, bo trudniejsze miejsca startu miały jedynie dwie przeciwniczki.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Holenderki poza zasięgiem

Pierwsze okrążenia było udane w wykonaniu reprezentantki Polski, bowiem Anna Kiełbasińska zbiegła do krawężnika na trzecim miejscu. Przez drugie 200 metrów starała się zbliżyć, a może nawet wyprzedzić biegnącą przed nią Klaver. Niestety nie wystarczyło sił na atak, ale trzecia lokata była niezagrożona. Pierwsza na mecie Femke Bol uzyskała czas 49.85 s, a druga Lieke Klaver 50.57 s. Reprezentantka Polski przebiegła 400 metrów w 51.25 s, co jest jej najlepszym wynikiem w sezonie. Co ciekawe wszystkie zawodniczki, które stanęły na podium należą do tej samej grupy treningowej.

Dominik Kopeć czwarty

Dużego pecha w biegu finałowym na 60 metrów miał Dominik Kopeć. Polak przegrał walkę o brąz o jedną tysięczną sekundy! Chwilę po starcie w wywiadzie dla TVP Sport powiedział: Mogłem rzucić się na metę. Nie wiem dlaczego tego nie zrobiłem. Złoto i srebro trafiło do Włochów. Pierwszy z czasem 6.48 s był Samuele Ceccarelli, a drugi aktualny mistrz olimpijski Lamont Jacobs, który uzyskał 6.50 s. Wynik trzeciego Henrika Larssona ze Szwecji i czwartego Dominika Kopcia to 6.53 s. Po analizie fotofiniszu okazała się, że minimalnie wolniejszy był zawodnik Agrosu Zamość.

Ostatnie szanse na medale w niedzielę

Odbywające się w Stambule Halowe Mistrzostwa Świata powoli dobiegają końca. Przed nami ostatni dzień rywalizacji i ostatnie szanse na medal dla sportowców z Polski. Największe szanse na podium ma sztafeta kobiet 4×400 metrów oraz Jakub Szymański w biegu na 60 metrów przez płotki. W tej samej konkurencji do półfinału zakwalifikował się również Krzysztof Kiljan. Ten etap rywalizacji zaplanowany jest na sesję poranną, a finał zakończy zmagania w stambulskiej hali. Szansę na powiększenie dorobku medalowego ma jeszcze Piotr Lisek.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

HME Stambuł 2023: Ewa Swoboda z medalem! Mistrzowska forma Polki

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama