Jednak Bento? Czy polską kadrę znów obejmie Portugalczyk?

Aktualizacja: 20 sty 2023, 03:02
19 sty 2023, 15:54

Coraz więcej wskazuje na to, że nowym selekcjonerem reprezentacji Polski zostanie Paulo Bento – do takich informacji dotarło “TVP Sport”. Portugalczyk jest ponoć bliski sfinalizowania rozmów z PZPN-em i rozpoczęcia pracy.

W ostatnich dniach zaczęły się pojawiać konkrety w sprawie nowego selekcjonera polskiej kadry. Wszystko za sprawą wypowiedzi prezesa PZPN Cezarego Kuleszy, który otwarcie przyznał, że już wie, kto obejmie polską kadrę, a na ten moment czeka jedynie na odpowiedź ze strony trenera.

Paulo Bento ma objąć polską kadrę

Mając na uwadze, że Kulesza brał pod uwagę jedynie trenerów z reprezentacyjnym doświadczeniem, w gronie głównych kandydatów zostało dwóch – Vladimir Petković i Paulo Bento. Ich nazwiska były wymieniane praktycznie od początku spekulacji na temat przejęcia polskiej kadry.

Teraz “TVP Sport” poinformowało, że bardzo bliski pracy z polską kadrą jest Paulo Bento – takie informacje miał przekazać dawny współpracownik Portugalczyka. Z jego doniesień wynika, że 53-latek jest blisko finalizacji rozmów, a do tego dowiedział się, że w sztabie Bento znajdzie się polski trener.

Media potwierdzają rozmowy z Bento

Informacje te zostały również potwierdzone przez portugalskie media. – Wiem, że Bento jest i od jakiegoś czasu był otwarty na rozmowy z przedstawicielami federacji – powiedział “TVP Sport” przedstawiciel jednego z tamtejszych medów.

W rozmowie z PAP znany portugalski komentator Paulo Pereira mówił, że 53-latek od początku wyrażał chęć objęcia polskiej kadry. – Być może to właśnie on zostanie niebawem ogłoszony nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Jest typowym selekcjonerem. Ma duże doświadczenie i zna się na prowadzeniu drużyn narodowych – mówił.

Póki co nie wiadomo, kiedy dokładnie może dojść do oficjalnego ogłoszenia nazwiska nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Wiadomo jednak, że powinno do tego dojść jeszcze przed zjazdem zarządu PZPN, który odbędzie się 25 stycznia.

Wybrano tego selekcjonera czy nie? Tweet Bońka wszystko wyjaśnia

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA