Strona główna Lekkoatletyka Memoriał Ireny Szewińskiej: Elektryzujący pojedynek młociarzy!

Memoriał Ireny Szewińskiej: Elektryzujący pojedynek młociarzy!

0
9. Memoriał Kamili Skolimowskiej 22.08.2018 r. Chorzów, Stadion Śląski

Za nami świetny konkurs rzutu młotem mężczyzn! W ramach IAAF Hammer Throw Challenge do Bydgoszczy na 1. Memoriał Ireny Szewińskiej zjechała światowa czołówka rzutu młotem i zaprezentowali się ze świetnej strony. Aktorami pierwszoplanowymi byli nasi reprezentanci- Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek! 

W pierwszej kolejce wszyscy zawodnicy musieli się trochę rozkręcić, poczuć atmosferę zawodów i dostosować się do panujących warunków pogodowych. Najdalej rzucił Brytyjczyk Nick Miller- 76.69 metrów. Jednak później konkurs przejęli Polacy!

Wojciech Nowicki w drugiej serii rzucił młotem na odległość 79.03 metrów, co było jego najlepszym wynikiem w tym sezonie i wypełnieniem minimum na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020! Paweł Fajdek próbując odpowiedzieć spalił swoją drugą próbę.

W trzeciej serii Wojciech Nowicki zakręcił się w kole jeszcze lepiej, po rytmicznych czterech obrotach wypuścił młot z rąk, a on odleciał daleko! Na tablicy wyników wyświetlił się wynik 80.26 metrów! Najlepszy wynik w tym roku na świecie! Rękawice podjął Fajdek, który wszedł do koła po Nowickim, energicznie zakręcił cztery obroty i mogliśmy znów oglądać 80-cio metrową próbę. Do pozycji lidera zabrakło niewiele- 80.09 metrów, najlepszy wynik Pawła w tym sezonie. Jednak ze strony Pawła to było już na tyle, następne trzy próby nie były mierzone.

Natomiast Wojciech Nowicki chciał więcej, w piątej próbie ponownie przekroczył 80 metrów, jednak próba ta okazałą się nieznacznie gorsza od tej z trzeciej serii. 80.07 metrów pokazuje, że Wojciech nabiera wiatru w żagle i już w następnych startach powinien regularnie łamać 80 metrów.

Ostatecznie w bardzo mocno obsadzonym konkursie zwyciężył Wojciech Nowicki z wynikiem 80.27 metrów, obejmując prowadzenie na listach światowych, przy okazji zdobywając prawo startu na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Drugie miejsce dla Pawła Fajdka z wynikiem 80.09 metrów. Podium uzupełnił Nick Miller, który ostatecznie poprawił się, rzucając 78.29 metrów.

Komentarze