Strona główna Lekkoatletyka Memoriał Ireny Szewińskiej: Wielka seria Haratyka!

Memoriał Ireny Szewińskiej: Wielka seria Haratyka!

0

W zakończonym przed minutą konkursie pchnięcia kulą mężczyzn oglądaliśmy trójkę najlepszych kulomiotów w naszym kraju. Najlepiej wypadł Mistrz Europy z Berlina- Michał Haratyk. Na 3. miejscu uplasował się Jakub Szyszkowski, a tuż za nim Konrad Bukowiecki.

Na szczególne brawa zasługuje Michał Haratyk, który dzisiejszego dnia był genialny! Zaczął od dwóch identycznych pchnięć na odległość 21.40 metrów. W trzeciej serii poprawił się na 21.90 metrów! Jest to jego najlepszy wynik w tym sezonie, oraz 4. wynik na tegorocznych listach światowych. W czwartej kolejce Haratyk pchnął 21.46 metrów. W piątej serii uzyskał kolejny świetny rezultat 21.81 metrów. Po każdym z pchnięć Michał wychodził z koła niezadowolony, co tylko pokazuje jakie duże ma jeszcze rezerwy. W ostatniej kolejce jego próba nie była mierzona.

Trzecie miejsce w dzisiejszych zawodach zajął Jakub Szyszkowski. Zawodnik, który w tym sezonie pokazuje, że jest w życiowej dyspozycji, dziś ewidentnie nie mógł się wczuć w start. W najlepszej próbie uzyskał on 20.39 metrów, co odbiega od jego tegorocznego rekordu życiowego o dokładnie 60 centymetrów.

Najgorzej z naszych kulomiotów wypadł Konrad Bukowiecki. Trzeci zawodnik tegorocznych list światowych (z wynikiem 21.97 metrów) kompletnie nie wystąpił na miarę swoich możliwości. Wiadomo jednak, że dzisiejsze warunki wcale nie były łatwe do startowania- potworny upał dał się we znaki. Konrad dziś uzyskał 20.37 metrów, co pozwoliło uplasować się na 4. miejscu.

Komentarze