Strona główna Lekkoatletyka Memoriał Ireny Szewińskiej: Wspaniałe widowisko okraszone wieloma świetnymi wynikami!

Memoriał Ireny Szewińskiej: Wspaniałe widowisko okraszone wieloma świetnymi wynikami!

0
9. Memoriał Kamili Skolimowskiej 22.08.2018 r. Chorzów, Stadion Śląski

1.Memoriał Ireny Szewińskiej przechodzi do historii. Zawodnicy z całego świata swoimi występami na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka oddali piękny hołd dla naszej najlepszej lekkoatletki w historii. Zawody choć odbyły się w potwornym upale przyniosły wiele wartościowych rezultatów naszych reprezentantów w wielu konkurencjach. 

O najważniejszych konkurencjach pisaliśmy już w poprzednich artykułach, do których serdecznie zapraszamy. W ostatniej relacji z Memoriału Ireny Szewińskiej przedstawiamy Państwu najlepsze rezultaty pozostałych naszych reprezentantów, którzy szykują swoją formę na najważniejsze międzynarodowe imprezy w ich kategoriach wiekowych.

W biegu na 100 metrów kobiet “Królowa zimy”- Ewa Swoboda miała okazję otworzyć sezon letni. W pierwszym biegu w tym roku na otwartym stadionie Ewa pobiegła 11.48 sekund w eliminacjach. W finale poprawiła się na 11.35 sekund. Ewa musiała nadrabiać na dystansie (nie pomagał wiatr wiejący w twarz) po nieco spóźnionym wyjściu z bloków. Ewa wykonała plan minimum na dzisiejszy start- uzyskała wynik lepszy od minimum na Mistrzostwa Europy do lat 23, które rozegrają się w lipcu w Gavle.

W biegu na 110 metrów przez płotki mężczyzn ze zwycięstwa cieszyć się mógł Damian Czykier! Mimo, iż w eliminacjach uległ zawodnikowi z Arabii Saudyjskiej, w finale nie było już na niego mocnych. W finałowym biegu Damian pobiegł 13.75 sekund. Do minimum na Mistrzostwa Świata w Katarze brakuje Czykierowi 0.29 sekundy.

W konkursie skoku w dal kobiet oglądaliśmy dalekie loty naszych zawodniczek. Niestety, wspaniałą atmosferę dalekich lotów zepsuł wiatr, który wiał zbyt mocno, aby wyniki uznać za dopuszczalne. Magdalena Żebrowska skoczyła dziś 6.51 metrów, niestety przy tej próbie wiatr wiał z prędkością +4.3 m/s (dopuszczalna prędkość wiatru +2.0 m/s). Ostatecznie Magdalena zakończyła dzisiejsze zawody na 3. miejscu. Kolejną “ofiarą” zbyt mocnego wiatru jest Natalia Benedykcińska. Zawodniczka z Ostrowa Wielkopolskiego w drugiej kolejce uzyskała dziś 6.26 metrów co dawałoby jej prawo startu na Mistrzostwach Europy do lat 20 w Boras. Niestety, wiatr o prędkości +3.6 m/s powoduje, że Natalia o minimum musi walczyć w następnych startach. Jedyną zawodniczką, która została potraktowana przez wiatr łaskawie była Adrianna Sułek! Nasza utalentowana wieloboistka pobiła dziś swój rekord życiowy dokładnie trzykrotnie! Odpowiednio o 1, 3 i 4 centymetry. Ostateczny wynik Adrianny z dzisiejszych zawodów to 6.19 metrów.

W biegu na 100 metrów przez płotki Klaudia Siciarz mimo wolnej pierwszej połowy biegu, z każdym płotkiem łapała coraz lepszy rytm i ostatecznie wpadła na metę z czasem 13.37 sekund. Był to pierwszy start Klaudii na płotkach w tym sezonie. Od razu uzyskała ona prawo startu na Mistrzostwach Europy do lat 23 w Gavle.

W biegu na 3000 metrów przez przeszkody Krystian Zalewski z czasem 8:44.43 uplasował się na 5. miejscu.

W biegu na 100 metrów mężczyzn przy fatalnych warunkach atmosferycznych (wiatr o prędkości -3.5 m/s) najlepszym Polakiem okazał się Remigiusz Olszewski z czasem 10.59 sekund. Dało to Remigiuszowi trzecie miejsce w stawce najszybszych mężczyzn na 1. Memoriale Ireny Szewińskiej.

Komentarze