Strona główna Lekkoatletyka Memoriał Kamili Skolimowskiej: Małachowski i Guba zwyciężają

Memoriał Kamili Skolimowskiej: Małachowski i Guba zwyciężają

0

Polscy lekkoatleci, Piotr Małachowski i Paulina Guba zwyciężyli w swoich konkurencjach w Memoriale Kamili Skolimowskiej. Zawody odbywają się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Małachowski zwyciężył w konkursie rzutu dyskiem. Tegoroczny mistrz świata z Pekinu zwyciężył wynikiem 63,71m. Na drugim miejscu uplasował się Estończyk Gerd Kanter (63,34m), a na trzecim Robert Urbanek (62,96m). Małachowski zwyciężył dzięki ostatniemu rzutowi, przed którym przegrywał z Kanterem.

W konkursie pchnięcia kulą kobiet zwyciężyła Paulina Guba, która osiągnęła odległość 17,86m. Jest to wynik tylko o 9 centymetrów gorszy od jej rekordu życiowego. Na drugim miejscu znalazła się Agnieszka Maluśkiewicz (16,20m), a na trzecim Hiszpanka Ursula Ruiz (15,81m).

Mityng trwa, wkrótce więcej informacji…

***

Kamila Skolimowska to mistrzyni olimpijska z Sydney w rzucie młotem. Do tej pory jest najmłodszą polską mistrzynią olimpijską, wygrywając złoto w Sydney miała 18 lat. Zdobyła także srebrny i brązowy medal mistrzostw Europy. Zmarła w 2009 roku z powodu zakrzepicy. Uhonorowana dwoma odznaczeniami państwowymi, Złotym Krzyżem Zasługi, a także pośmiertnie Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Komentarze