Memoriał Kamili Skolimowskiej: Marcin Krukowski bardzo bliski zwycięstwa!

22 sie 2018, 17:56

Marcin Krukowski zajął 2. pozycję w konkursie rzutu oszczepem podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej. Czwarty zawodnik Mistrzostw Europy uzyskał najlepszy rezultat w ostatniej próbie, 83,32 metra.

Marcin Krukowski utrzymuje bardzo dobrą dyspozycję. Polak w konkursie rozkręcał się z każdym rzutem. W ostatniej próbie posłał oszczep na odległość 83,32 metra. Rekordzista Polski przegrał jedynie z aktualnym Wicemistrzem Europy, Andreasem Hofmannem (83,81 m).

W konkursie obserwowaliśmy łącznie czterech zawodników, w tym aż trzech Polaków. Podium uzupełnił Cyprian Mrzygłód, który w najlepszej próbie posłał oszczep na odległość 82,52 metra. Tuż za nim uplasował się Bartosz Osewski (71,37 m).

W łączonym konkursie rzutu oszczepem obserwowaliśmy również trzy zawodniczki. Jedyna z Polek, Maria Andrejczyk zajęła 3. miejsce z wynikiem 53,59 metra. Zwyciężyła Słowenka, Martina Ratej (61,50 m).