Strona główna Lekkoatletyka Memoriał Kamili Skolimowskiej: NIESAMOWITA Włodarczyk z rekordem świata, FANTASTYCZNY Fajdek!

Memoriał Kamili Skolimowskiej: NIESAMOWITA Włodarczyk z rekordem świata, FANTASTYCZNY Fajdek!

0
Foto: zimbio.com

Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek niesamowitymi rzutami wygrali Memoriał Kamili Skolimowskiej w konkursie rzutu młotem! Nasza mistrzyni olimpijska posłała młot na odległość 82 metrów i 98 centymetrów co jest nowym rekordem świata!!!

Nasza wielka mistrzyni nie pozostawiła żadnych złudzeń kto jest królową światowej lekkiej atletyki! Już w pierwszej próbie młot poleciał na odległość 79 metrów i 68 centymetrów. Każdy kolejny był jeszcze lepszy! W drugiej próbie zaliczyła odległość 80.31, w trzeciej 81.77, a w czwartek…82.98 co jest nowym rekordem świata!!! Dwie pozostałe próby były już troszkę słabsze, ale oczywiście swoje zadanie Włodarczyk wypełniła w 100%!

Jak wielka dysproporcja dzieli Włodarczyk od pozostałych rywale pokazuje wynik drugiej Brytyjki Sophie Hitchon, która w swojej najlepszej próbie uzyskała rezultat 72.42.

Wśród mężczyzn fantastyczny wynik osiągnął Paweł Fajdek, który zrewanżował się za fatalny start w Rio. Nasz najlepszy młociarz w piątej kolejce rzucił młot na odległość 82 metrów i 47 centymetrów! Ponadto jeszcze dwukrotnie przekraczał granicę 80 metrów. Drugie miejsce zajął brązowy medalista igrzysk olimpijskich z Rio, czyli Wojciech Nowicki, który w swojej najlepszej próbie uzyskał rezultat 76.58. Dopiero czwarty był utytułowany Węgier Krisztián Pars.a

Komentarze