Strona główna Lekkoatletyka Memoriał Kamili Skolimowskiej: Semenya wygrywa na…400 metrów. Święty-Ersetić druga

Memoriał Kamili Skolimowskiej: Semenya wygrywa na…400 metrów. Święty-Ersetić druga

0

Bieg na 400m kobiet rozegrano w 2 seriach. Na starcie aż 4 Polki z mistrzynią Europy Justyną Święty-Ersetić na czele, poza nią Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i – póki co – mniej znana Natalia Kaczmarek. Wśród startujących dwie z zawodniczek z rekordami życiowymi poniżej 50 s. – wynik, który na każdej niemal imprezie może dać zwycięstwo…

Nietypowo na 400 metrów wystartowała wspomniana już wcześniej Caster Semenya, po której można było się spodziewać, że będzie próbowała sięgnąć po zwycięstwo, uwzględniając nie tylko jej rekord poniżej 50 s/400m, ale też świetne wyniki na 800 m. Właściwie żadna ze startujących nie była jej w stanie zagrozić w najmniejszym stopniu. Caster Semenya pewnie zwyciężyła w mocniejszej z dwóch rozegranych serii, uzyskując świetny wynik 50.06 s. Żadna z pozostałych zawodniczek nie złamała bariery 51 s. Najlepiej z Polek spisała się oczywiście Jystyna Świety-Ersetic uzyskując czas 51.45 s, ( ostatecznie 2. miejsce), Małgorzata Hołub-Kowalik zajęła 4. miejsce z czasem 51.83 s., Iga Baumgart-Witan 6. miejsce z wynikiem 52.15 s. i 10. miejsce Natalia Kaczmarek z czasem 53.04 s.

Mimo słabszych czasów – w porównaniu zwłaszcza do ME – Naszym zawodniczkom należą się gratulacje, że tak licznie obstawiły bieg. Nie można przecież zapominać, że uzyskanie tak świetnych wyników na imprezie docelowej wyczerpuje nie tylko w sensie fizycznym, ale też emocjonalnym.

Komentarze