Memoriał Kamili Skolimowskiej: Znakomity czas Bakera! W Polscy nikt wcześniej tak nie pobiegł

22 sie 2018, 19:19

Ronnie Baker wygrał bieg na 100 metrów podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej, który odbywa się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Amerykanin przebiegł dystans w czasie 9,87 sekundy, co jest najlepszym wynikiem w tym roku na świecie i najlepszym uzyskanym w Polsce w historii!

Bieg na 100 metrów podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej był bardzo mocno obsadzony, więc można było się spodziewać dobrych wyników. Poza Bakerem na liście startowej znaleźli się między innymi Jamajczyka Asafa Powell, był mistrz świat Kim Collins z St. Kitts and Nevis, aktualny mistrz Polski Dominik Kopeć oraz najszybszy Polak w tym roku Remigiusz Olszewski.

Baker znakomicie wyszedł z bloków i z każdym metrem powiększał przewagę nad rywalami. Na ostatnich metrach nie odpuścił i walczył o każdą setną sekundy do mety. Opłacało się, gdyż czas jaki osiągnął (9,87) sprawił, że został on liderem tegorocznych list.

Pozostali zawodnicy nie “złamali” 10 sekund. Drugie miejsce zajął Amerykanin Mike Rodgers (10.10), a trzecie Turek Ramil Guliyev (10.210). Najlepszym z Polaków był Dominik Kopeć, który z czasem 10.39 został sklasyfikowany na piątym miejscu.