Memoriał Kamili Skolimowskiej: Zwycięstwo Lewandowskiego, drugie miejsce Zalewskiego

22 sie 2018, 19:53

Marcin Lewandowski wygrał bieg na 800 metrów podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej, który odbywa się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Trzeci w tym samym biegu był Adam Kszczot, a na dystansie o połowę krótszym drugie miejsce zajął Karol Zalewski.

Znakomitym finiszem na ostatnich 100 metrach popisał się Marcin Lewandowski, który na ostatniej prostej wyprzedził m.in. Adama Kszczota i wygrał rywalizację na 800 metrów. Lewandowski w tym biegu uzyskał czas 1:44.99, Marokańczyk Mostafa Smaili, który zajął drugie miejsce 1:45.35, a Adam Kszczot 1:45.48. Tuż za podium uplasował się Michał Rozmys (1:45.73), a piąty był Mateusz Borkowski (1:46.35).

Bieg na 400 metrów mężczyzn wygrał Steven Gardiner, który przebiegł dystans w czasie 44.43. Za zawodnikiem z Bahamów finiszował Karol Zalewski (45.32), uzyskując czas bardzo zbliżony do swojego rekordu życiowego (45.11). Szóste miejsce zajął Rafał Omelko (46.41) siódme Łukasz Krawczuk (46.42), a ósme Dariusz Kowaluk (46.58).