Memoriał Kusocińskiego: Dobre wyniki Karola Zalewskiego i Damiana Czykiera

16 cze 2019, 19:47

65. Memoriał Janusza Kusocińskiego dobiegł końca. Widowisko okraszone świetnymi wynikami, uzyskanymi przez największe gwiazdy światowej lekkoatletyki. Nie dopisały jedynie dwie rzeczy. Pogoda i frekwencja na stadionie. Mimo świetnego mityngu, ludzie przestraszyli się deszczu i zrezygnowali z przyjścia na Stadion Śląski. Jednak niech żałują Ci, którzy woleli posiedzieć w domu! Pragniemy przedstawić Państwu wyniki pozostałych konkurencji, których do tej pory nie rozpisywaliśmy w poprzednich artykułach.

Z dobrej strony przed chorzowską publicznością zaprezentował się Damian Czykier. W biegu na 110 metrów przez płotki zajął on 3. miejsce z czasem 13.49 sekund, co jest jego najlepszym wynikiem w tym sezonie. Czykier mógłby dziś osiągnąć jeszcze lepszy rezultat jednak zaspał w blokach i musiał złapać odpowiedni rytm na płotkach. W drugiej połowie dystansu ewidentnie wczuł się w bieg i nadrabiał dystans do rywali. Wynik Damiana pokazuje, że w tym sezonie jest możliwość na dobre bieganie ze strony zawodnika Podlasia Białystok.

W biegu na 400 metrów mężczyzn 2. miejsce zajął Karol Zalewski. Dla Zalewskiego bieg był o tyle udany, że mijając linie męty mógł zobaczyć przy swoim nazwisku “SB”, co oznacza najlepszy wynik sezonu. Czas, z którym Karol wbiegł na metę wynosi 45.46 sekund.

W biegu na 800 metrów mężczyzn oglądaliśmy pasjonujący finisz między naszym “Profesorem”- Adamem Kszczotem i Alfredem Kipketerem. Obaj Panowie na ostatniej prostej nie raczyli odpuszczać i bark w bark mknęli ku linii mety. Ostatecznie to Kipketer mógł święcić wygraną, a Adam musiał się tym razem pogodzić z drugim miejscem. Czas Kszczota- 1:45.73 minut. Dobrze zaprezentował się także Michał Rozmys, który zajął 3. miejsce z czasem 1:46.41 minut, co jest jego najlepszym wynikiem w tym sezonie.

W konkursie skoku o tyczce mężczyzn nie oglądaliśmy zwycięstwa naszych reprezentantów. Tym razem Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski zostali pokonani przez Amerykanina Sama Kendricksa. Piotr Lisek zakończył konkurs na 2. miejscu z wynikiem 5.78 metrów. Paweł Wojciechowski ukończył zawody na 4. miejscu z wynikiem 5.61 metrów.

W biegu na 1500 metrów kobiet oglądaliśmy zwycięstwo Daryi Barysevich. Białorusinka ukończyła bieg z czasem 4:09.94 minut. Wśród Polek najlepiej spisała się Renata Pliś, która zajęła 8. miejsce z czasem 4:12.04. Na uwagę zasługują zawodniczki z miejsc 10-12. Odpowiednio Eliza Megger z czasem 4:14.62, Klaudia Kazimierska z czasem 4:15.60, oraz Oliwia Sarnecka z czasem 4:17.07 uzyskały minimum na Mistrzostwa Europy do lat 20, które odbędą się w szwedzkim Gavle. Dla każdej z tych trzech zawodniczek były to także rekordy życiowe. Serdecznie gratulujemy!

Paulina Guba dziś nie miała swojego dnia. W zmaganiach kobiet w pchnięciu kulą zajęła 6. miejsce z wynikiem 17.96 metrów. Zwyciężyła z wynikiem 18.60 Aliona Dubitskaya.

W konkursie skoku w dal mężczyzn zwyciężył Tomasz Jaszczuk. W najlepszej próbie Tomasz skoczył 7.71 metrów.

W biegu na 3000 metrów mężczyzn zwyciężył Szymon Topolnicki z czasem 8:12.82 minut. Drugie miejsce zajął Adam Włodarczyk z czasem 8:14.43 minut. Na najniższym stopniu podium stanął Robert Głowala uzyskując czas 8:19.00 minut.

W biegu na 100 metrów mężczyzn najlepszy okazał się Mike Rodgers z czasem 10.06 sekund. Remigiusz Olszewski uplasował się na 4. pozycji z czasem 10.45 sekund.