Strona główna Lekkoatletyka Memoriał Kusocińskiego: Fenomenalny bieg i wygrana Kołeczek!

Memoriał Kusocińskiego: Fenomenalny bieg i wygrana Kołeczek!

0
9. Memoriał Kamili Skolimowskiej 22.08.2018 r. Chorzów, Stadion Śląski

Kolejna konkurencja Memoriału Janusza Kusocińskiego za nami. Bieg na 100 metrów przez płotki kobiet zakończył się w nieprawdopodobny sposób. Karolina Kołeczek po świetnym biegu pobiła swoją życiówkę i w pierwszym starcie na płotkach w tym sezonie uzyskała czas 12.75 sekund! Na trzecim miejscu, także z życiówką, Klaudia Siciarz z czasem 12.89 metrów! 

Można by rzecz, że bieg przez płotki kobiet potoczył się w idealny sposób, że lepiej sobie nie mogliśmy go wymarzyć! Karolina Kołeczek od startu do mety złapała świetny rytm biegowy, płynnie pokonywała kolejne płotki przyspieszając na zejściu z nich. Efekt? Nowy rekord życiowy- 12.75 sekund, a co najważniejsze, zwycięstwo w Memoriale Janusza Kusocińskiego!

Dla Kołeczek to niewątpliwie przełomowy moment w jej karierze. Po dzień dzisiejszy biegała poprawnie i wszyscy wiedzieliśmy, że drzemie w niej potencjał, który miał okazję eksplodować w Chorzowie! Warto także dodać, że Karolina tym wynikiem uzyskuje kwalifikacje na Mistrzostwa Świata w Katarze!

Na 3. miejscu uplasowała się dziś Klaudia Siciarz, która także poprawiła swój rekord życiowy! Po świetnym biegu ostatecznie licznik na mecie pokazał jej czas 12.89 sekund! Dla Siciarz to także wypełnienie minimum PZLA na Mistrzostwa Świata w Katarze!

Jest to piękny dzień dla Polskiego sprintu przez płotki. Dwie zawodniczki w jednym biegu biją rekordy życiowe, kwalifikując się przy tym na światowy czempionat! Jesteśmy pełni nadziei na następne starty naszych zawodniczek i czekamy na więcej!

Komentarze