Strona główna Lekkoatletyka Memoriał Kusocińskiego: Haratyk blisko własnego rekordu Polski!

Memoriał Kusocińskiego: Haratyk blisko własnego rekordu Polski!

0
9. Memoriał Kamili Skolimowskiej 22.08.2018 r. Chorzów, Stadion Śląski

Na nieprawdopodobnie wysokim poziomie stał konkurs pchnięcia kulą mężczyzn na 65. Memoriale Janusza Kusocińskiego. W doborowym towarzystwie Mistrza Świata- Toma Wlasha, znaleźli się nasi reprezentanci- Michał Haratyk, Konrad Bukowiecki i Jakub Szyszkowski. Wyniki uzyskane przez zawodników to światowy top!

Już od pierwszej kolejki Haratyk chciał pokazać rywalom, że jest w formie i będzie starał się to uwydatnić z każdym kolejnym pchnięciem. Rozpoczął od 21.67 metrów. Następne kolejki to pchnięcia na odległość 21.46 i 21.33 metrów. W czwartej próbie Haratyk wreszcie wstrzelił się jak należy- próba zmierzona na odległości 21.98 metrów! Najlepszy wynik Michała w tym sezonie i zaledwie 10 centymetrów gorszy od jego własnego Rekordu Polski, ustanowionego rok temu w Ostravie. W następnych próbach już się nie poprawił i zakończył konkurs na 2. miejscu.

O wiele lepiej niż w ostatnim starcie spisał się dziś Konrad Bukowiecki. Nasz vice mistrz Europy z Berlina pchnął dzisiaj na odległość 21.58 metrów. Poziom zawodów był o tyle wysoki, że nie starczyło to nawet na podium! Trzecie miejsce w Chorzowie zajął Darlan Romani z wynikiem 21.77 metrów. Zwycięstwo w 65. Memoriale Janusza Kusocińskiego odniósł Tom Walsh, który pchnięciem na odległość 22.18 poprawił swój rekord sezonu.

Na 5. miejscu zawody zakończył Jakub Szyszkowski, który dziś posłał kulę na odległość 20.47 metrów.

Komentarze