Strona główna Lekkoatletyka Memoriał Kusocińskiego: Kapitalny bieg Aniołków Matusińskiego!

Memoriał Kusocińskiego: Kapitalny bieg Aniołków Matusińskiego!

0

W ostatniej zakończonej konkurencji rozgrywanej na 65. Memoriale Janusza Kusocińskiego fenomenalnie spisały się nasze złotka- dziewczyny ze sztafety 4×400 metrów- Aniołki Matusińskiego. Mimo, iż ostatecznie żadna z nich nie znalazła się dziś na najwyższym stopniu podium, to i tak jesteśmy zadowoleni ze świetnych wyników jakie uzyskały.

Justyna Święty-Ersetic zaczęła spokojnie- tak jak nas do tego przyzwyczaiła. Można by rzecz, że czaiła się przez ok. 300 metrów dystansu, żeby zaatakować na ostatniej prostej prowadzącą przez cały bieg Dalilah Muhammad. Niestety misja ta nie powiodła się i Justynie zabrakło jeszcze dodatkowych 10 metrów bieżni, żeby rozprawić się z reprezentantką Stanów Zjednoczonych. Czas jaki uzyskała Justyna wszystko rekompensuje- 50.85 sekund. Najlepszy wynik w tym sezonie! Cieszy fakt, że mimo tak długiego sezonu, Justyna już teraz jest w świetnej dyspozycji. To może zwiastować tylko to, że z biegiem czasu będzie coraz lepiej!

Bardzo dobrze spisała się także Iga Baumgart-Witan. Zawodniczka BKS Bydgoszcz pobiegła dziś 51.12 sekund, co jest jej nowym rekordem życiowym! Ostatecznie Iga uplasowała się na 3. miejscu.

Na szczególne pochwały zasługuje także Anna Kiełbasińska. Zawodniczka, do niedawna specjalizująca się w biegach na 100 i 200 metrów, z dużym powodzeniem przeniosła się na jeszcze dłuższy dystans i wykręca coraz lepsze wyniki. Dziś ustanowiła nowy rekord życiowy na dystansie 400 metrów, wynoszący 51.57 sekund! Nasza sztafeta już od kilku lat jest bardzo mocna, z Anną Kiełbasińską w takiej formie Aniołki Matusińskiego naprawdę mogą aspirować jako pretendentki do złotych medali Mistrzostw Świata w Katarze. Do nich jednak jeszcze sporo czasu, a nam pozostaje się cieszyć ze wspaniałych wyników naszych dziewczyn!

Komentarze