Strona główna Lekkoatletyka Meeting Stanislas w Nancy: Minimum na Mistrzostwa Świata Roberta Urbanka!

Meeting Stanislas w Nancy: Minimum na Mistrzostwa Świata Roberta Urbanka!

0

Kolejny weekend na lekkoatletycznych stadionach przyniósł nam kolejne wypełnienie minimum PZLA na Mistrzostwa Świata w Katarze. Dziś dokonał tego Robert Urbanek, który wygrał zawody w Nancy rzucając dyskiem na odległość 65.81 metrów! Kolejny znakomity pojedynek stoczyli między sobą Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki!

Ciekawostką historyczną jest niewątpliwie fakt, że Memoriał w Nancy odbywa się ku czci Króla Polski- Stanisława Leszczyńskiego. Tym milej informować nas, że Polacy odegrali w nim kluczową rolę! Robert Urbanek w konkursie rzutu dyskiem był faworytem pod względem wyników z list zgłoszeniowych i nie zawiódł. Odniósł przekonywujące zwycięstwo zwieńczone wypełnieniem minimum na Mistrzostwa Świata w Katarze. Robert rzucał dziś bardzo równo i przede wszystkim na wysokim poziomie. Dwukrotnie przekroczył granicę 65 metrów, a w najdalszej próbie dysk wylądował na odległości 65.81 metrów! Jest to oczywiście najlepszy wynik Roberta w tym sezonie!

W konkursie rzutu młotem mężczyzn na listach zgłoszeniowych widniały dwa nazwiska, które przewijają się na zmianę na czele najlepszych wyników uzyskanych w tym roku na Świecie. Fajdek i Nowicki stoczyli kolejny bój i przynieśli oczekiwane emocje dla czterech tysięcy ludzi zgromadzonych na stadionie lekkoatletycznym w Nancy. Lepiej pojedynek rozpoczął Wojciech Nowicki, który w pierwszej próbie zaliczył 78.16 metrów, przy 75.01 metrów Pawła Fajdka. W drugiej kolejce Fajdek nieznacznie poprawił się na 76.64 metrów, jednak nadal pozostawał drugi za Nowickim, który się nie poprawił.

W trzeciej próbie Wojciech Nowicki rzucił 79.99 metrów i umocnił się na pozycji lidera! Fajdek swój rzut spalił, jednak to co najlepsze nadeszło w czwartej kolejce. Nowicki rzuca na odległość 80.14 metrów, po czym Fajdek odpowiada rzutem na odległość 80.82 metrów! Drugi wynik na listach światowych w tym roku, bliższy o 5 centymetrów od jego własnego rzutu. W piątej serii rzutów Panowie przekroczyli 79 metrów pokazując Polską dominację w tej konkurencji. W ostatniej kolejce Fajdek miał mierzoną próbę na odległości 80.42 metrów, natomiast Nowicki swoją próbę spalił.

Oczywiście Paweł Fajdek zwyciężył w Memorial Stanislas, a na drugim miejscu uplasował się Wojciech Nowicki. Jedyne czego możemy życzyć obu Panom to bez dwóch zdań zdrowie! Wynik są na najlepszym światowym poziomie już teraz, a co dopiero nadejdzie na przełomie września i października w trakcie Mistrzostw Świata rozgrywanych w Katarze?

Komentarze