Memoriał Zygmunta Szelesta: Znakomite rezultaty oszczepników

22 maj 2016, 09:27

Maria Andrejczyk rzutem na odłegłość 64.08 wyrównała rekord Polski w rzucie oszczepem.  W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Łuksza Grzeszczuk, który w najlepszej próbie uzyskał 83.60

Andrejczyk wypełniła również minimum PZLA na igrzyska w Rio de Janeiro. Zawodniczka Hańczy Suwałki nie dała szans swoim rywalkom, zwyciężając z przewagą ponad siedmiu metrów. Drugie miejsce zajęła Annu Rani  z rezultatem 56.76

W konkursie oszczepników znakomity pojedynek stoczyli Łukasz Grzeszczuk i Neeraj Chopra. Reprezentant Indii prowadził od początku konkursu. Grzeszczuk zapewnił sobie zwycięstwo dopiero w ostatniej próbie uzyskując 83.60. Dodatkowo wypełnił minimum na Rio.

Rekord życiowy poprawiła Justyna Święty, która zwyciężyła w biegu na 400 metrów. Pierwszy raz w karierze przebiegła dystans jednego okrążenia poniżej 52 sekund. Rezultat 51.96 jest także lepszy od wymaganego minimum na igrzyska olimpijskie. Drugie miejsce zajęła Natalia Kaczmarek, a na trzeciej pozycji finiszowała Magdalena Gorzkowska.

Źródło: pzla.pl