Strona główna Siatkówka PlusLiga Michał Bąkiewicz mówi ,,STOP”!

Michał Bąkiewicz mówi ,,STOP”!

0

Michał Bąkiewicz oficjalnie ogłosił, że kończy swoją karierę. Jego decyzja nie zaskakuje, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę ostatnie problemy zdrowotne byłego reprezentanta Polski. Bąkiewicz nabawił się kontuzji kręgosłupa jeszcze przed startem tego sezony, na przedmeczowej rozgrzewce. Początkowo kontuzja nie wydawała się groźna, jednak po szczegółowych badaniach musiał on pauzować przez dłuższy czas.

Bąkiewicz kończy z siatkówką jako zawodnik, ale nie rozstaje się z nią całkowicie. Jak donosi prezes AZS Częstochowa, 33-letnie zawodnik zostanie asystentem Marka Mardosa i razem z nim będzie prowadził pierwszą drużynę.

Siatkarską karierę Michał Bąkiewicz rozpoczynał w SMS Rzeszów. Następnie w 2000 roku przeniósł się do Częstochowy i tam reprezentował barwy Akademików, aż do 2003 roku. Później przenosił się do Bełchatowa, Olsztyna, aż w końcu kariera zatoczyła koło i zawodnik ponownie znalazł się w Częstochowie. Przez wiele lat występował w reprezentacji Polski. To właśnie z kadrą odniósł największe sukcesy: wicemistrzostwo świata w 2006 roku oraz mistrzostwo Europy w 2009 roku. Dziękujemy za piękne chwile uniesienia, jakie Michał dostarczył nam grając na parkiecie i życzymy wielu sukcesów w nowej roli !