Strona główna Koszykówka Michał Nowakowski w MKS Dąbrowa Górnicza

Michał Nowakowski w MKS Dąbrowa Górnicza

0
Michał Nowakowski / fot. Karol Makowski

Pierwszym nowym polskim zawodnikiem zakontraktowanym przez MKS Dąbrowa Górnicza to Michał Nowakowski. Pochodzący z Warszawy skrzydłowy ma już na swoim koncie mistrzostwo Polski zdobyte w 2018 roku.

 

Michał Nowakowski (32 lata, 202 cm) może występować na pozycji 4, ale dysponuje nie złym rzutem z dystansu czym czasem potrafi rozciągnąć obronę rywali. Jest wychowankiem UKS Pułaski Warszawa. W ekstraklasie występował w ekipach z Warszawy, Słupska, Szczecina, Włocławka, Ostrowa Wlkp.oraz w Bydgoszczy.

Pierwszy medal w EBL zdobył w 2015 z Czarnymi Słupsk i był to brąz. W 2018 roku grając w Anwilu zdobył mistrzostwo Polski. Sezon 2017/2018 rozpoczął w Włocławku od zdobycia Super Pucharu w 2017 roku. Z Stalą dołożył do tego Puchar Polski w 2019 roku.

 

Do przyjścia do drużyny skłonił mnie trener Magro. Odbyłem z nim kilka rozmów telefonicznych i bardzo spodobała mi się jego wizja i to, co chce przekazać i prezentować, przekonało mnie do tego, że chciałbym z nim współpracować w przyszłym sezonie.
Myślę, że to będzie bardzo fajny sezon, bo patrząc na tych obcokrajowców, których trener ściągnął, Polaków, o których mi opowiedział, że mają być i do tego Robert Skibniewski jako asystent i sam trener, to powiem, że wygląda to naprawdę obiecująco
– mówi na oficjalnej stronie zespołu Michał Nowakowski.

 

Komentarze