Michniewicz ocenił grę Polaków z Meksykiem. “Działało to dobrze”

Aktualizacja: 26 lis 2022, 19:35
22 lis 2022, 21:06

Tuż po końcowym gwizdku spotkania z Meksykiem (0:0) selekcjoner polskiej kadry Czesław Michniewicz ocenił postawę swojej drużyny. Jego zdaniem “działało to nawet dobrze”, choć jest niedosyt po nietrafionym rzucie karnym.

Od dłuższego czasu było wiadomo, że pojedynek z Meksykiem nie będzie należał do najłatwiejszych. Co prawda mecz towarzyski z Chile sprzed kilku dni miał być namiastką tego, co może czekać biało-czerwonych, jednak na mundialu każdy przeciwnik gra z zupełnie innym nastawieniem.

Michniewicz broni Lewandowskiego

Selekcjoner Polaków na gorąco ocenił pudło kapitana kadry z rzutu karnego. – Jeśli grasz na MŚ i remisujesz 0:0, a miałeś karnego, którego nie udało się wykorzystać, zawsze będzie niedosyt. Takie rzeczy jednak się zdarzają. Nikt nie ma pretensji do Roberta. Wielcy piłkarze też nie strzelali rzutów karnych na dużych turniejach – powiedział w wywiadzie dla TVP Sport.

Jeśli chodzi o samo spotkanie, selekcjoner polskiej kadry był umiarkowanie zadowolony z jego przebiegu. – To był bardzo zamknięty mecz. Wynik determinował pewne zachowania na boisku. Uważam, że z naszej perspektywy działało to nawet dobrze. Meksyk nie miał zbyt wielu dogodnych sytuacji. Blokowaliśmy im pewne rozegrania, a sami czekaliśmy na szanse – stwierdził.

Michniewicz przygotowany na mecz z Arabią Saudyjską

W drugiej kolejce fazy grupowej reprezentantów Polski również czeka niełatwe zadanie. Ich rywalem będzie Arabia Saudyjska, czyli teoretycznie najłatwiejszy rywal w grupie C, jednak jej sensacyjna wygrana z Argentyną sprawia, że o zwycięstwo będzie niezwykle trudno.

Michniewicz stwierdził, że jego zespół będzie przygotowany na to starcie. – Znam siłę Arabii, obserwowałem ich na żywo. Niczym mnie nie zaskoczyli oprócz wygranej, ale styl gry nie zaskoczył. Mamy plan, ale trzeba go wdrożyć i przeanalizować mecz z Mesykiem – powiedział.

Po pierwszej kolejce meczów w grupie C reprezentacja Polski zajmuje drugie miejsce w tabeli, mając identyczny bilans co trzeci Meksyk. Niespodziewanie prowadzi Arabia Saudyjska.

Remis w meczu Meksyk – Polska. Lewandowski zmarnował karnego

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA