Remis w meczu Meksyk – Polska. Lewandowski zmarnował karnego

Aktualizacja: 23 lis 2022, 10:59
22 lis 2022, 18:55

Na ten mecz czekały miliony kibiców w naszym kraju. We wtorek 21 listopada o godzinie 17:00 rozpoczęło się starcie Polska – Meksyk rozgrywane w ramach Mistrzostw Świata w Katarze. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a doskonałą okazję, jaką był rzut karny, zmarnował Robert Lewandowski.

Słaba pierwsza połowa. Meksyk bliski pokonania Szczęsnego

Biało-Czerwoni niepewne rozpoczęli mecz otwarcia. Jakub Kiwior popełnił błąd w przyjęciu piłki, przez co piłkę przejął Hirving Lozano, który miał mnóstwo miejsca na dośrodkowanie w pole karne Polaków. Na szczęście dla naszej reprezentacji nieczysto w piłkę trafił Alexis Vega, który nie zamknął podania od swojego kolegi.

W kolejnych minutach gra znacznie się uspokoiła. Oba zespoły operowały futbolówką przede wszystkim w środkowej strefie boiska i nie potrafiły stworzyć sobie żadnej klarownej sytuacji bramkowej. Boiskowy marazm przełamał Hector Herrera, który strzałem głową mógł pokonać Wojciecha Szczęsnego. Na szczęście i tym razem uderzenie Meksykanina okazało się niecelne.

W 28. minucie meczu bliski wpisania się na listę strzelców był Jesus Gallardo. W ostatniej chwili polscy obrońcy wybili jednak piłkę ze swojego pola karnego. Pod koniec pierwszej połowy dobrze dośrodkowywał jeszcze Jorge Sanchez, ale i wówczas udało się Biało-Czerwonym wyjść z całej sytuacji obronną ręką.

Ochoa górą w pojedynku z Robertem Lewandowskim

Po zmianie stron trochę lepiej zaczęli prezentować się Polacy. Momentalnie przyniosło to efekty. W 56. minucie meczu sędzia Chris Beath podyktował rzut karny za faul Hectora Moreno na Robercie Lewandowskim. Kapitan reprezentacji Polski nie wytrzymał jednak wojny nerwów, a jego strzał obronił Guillermo Ochoa.

Po zmarnowanej jedenastce Biało-Czerwoni mieli jeszcze jedną dobrą okazją na strzelenie gola. Strzał Grzegorza Krychowiaka z 83. minuty zablokował jednak jeden z meksykańskich obrońców. Niestety, to było wszystko, na co pokazali we wtorkowym meczu podopieczni Czesława Michniewicza. Ostatecznie spotkanie zakończył się więc bezbramkowym remisem.