Michniewicz studzi nastroje po meczu z Arabią. “Cztery punkty nic nie dają”

Aktualizacja: 30 lis 2022, 23:17
26 lis 2022, 16:58

Selekcjoner polskiej kadry Czesław Michniewicz był niezwykle zadowolony ze zwycięstwa 2:0 nad Arabią Saudyjską, które daje biało-czerwonym spore szanse na awans do 1/8 mundialu. Jednocześnie zaznaczył, że “cztery punkty jeszcze niczego nie rozwiązują”.

Reprezentacja Polski wykonała zadanie, które miała założone po zremisowanym spotkaniu z Meksykiem. W pojedynku z Arabią Saudyjską biało-czerwoni pokazali nieco lepszy styl gry, który zaowocował zwycięstwem 2:0. Dzięki temu awansowali, przynajmniej na kilka godzin, na pierwsze miejsce w tabeli grupy C.

Michniewicz zadowolony z wygranej nad Arabią Saudyjską

Selekcjoner Czesław Michniewicz dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie na to starcie. Robert Lewandowski grał w ataku z Arkadiuszem Milikiem, natomiast w porównaniu ze spotkanie z Meksykiem na boisku nie pojawili się Sebastian Szymański i Nicola Zalewski. Na skrzydle zagrał Przemysław Frankowski.

Tuż po końcowym gwizdku selekcjoner polskiej kadry wyraził radość ze zdobycia trzech punktów. – Cieszymy się bardzo, że sprawiliśmy tyle radości sobie i kibicom tutaj, ale także w kraju – na gorąco podsumował.

Michniewicz pochwalił Szczęsnego

Po chwili Michniewicz ostudził nastroje i przypomniał, że polska drużyna ma jeszcze przed sobą dużo pracy. – Cztery punkty niczego nie rozwiązują, ale dziś cieszymy się ze zwycięstwa. Myślę, że dziś było dużo akcji, które chcieliśmy grać, chcieliśmy wykorzystać przestrzeń za plecami przeciwnika i to się udało – skomentował.

Decydujące dla losów spotkania było zdarzenie z końcówki pierwszej połowy, kiedy to Wojciech Szczęsny w świetnym stylu obronił rzut karny. Nie wiadomo, jak potoczyłby się mecz, gdybu od początku drugiej części wynik brzmiał 1:1.

Szczęsny fantastycznie spisał się przy rzucie karnym, który z mojej perspektywy był miękki. Pierwsza bramka i obroniony karny wprowadziły nas w odpowiedni nastrój, czuć było moc w tej drużynie. Cieszę się, że udało nam się wygrać, bo to w pełni zasłużone zwycięstwo – powiedział selekcjoner polskiej kadry.

Po wygranej nad Arabią Saudyjską biało-czerwoni z dorobkiem czterech punktów zajmują pierwsze miejsce w tabeli grupy C. Ostatnie, decydujące o grze w dalszej fazie turnieju starcie z Argentyną odbędzie się w najbliższą środę.

Mamy to! Polska wygrywa z Arabią Saudyjską i jest liderem grupy

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA