Michniewicz przed meczem z Arabią: Zagramy podobnie jak z Meksykiem

Selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz podczas czwartkowej konferencji prasowej wypowiedział się na temat sobotniego starcia z Arabią Saudyjską. Zapowiedział, że jego piłkarze zagrają w podobny sposób, jak w pierwszym spotkaniu z Meksykiem.

Na początek zmagań na mundialu w Katarze biało-czerwoni zawiedli. Co prawda bezbramkowy remis z Meksykiem jeszcze niczego nie przesądza, ale mnóstwo zatrzeżeń można było mieć do stylu gry polskich piłkarzy. Zarzucano im, że przesadnie skupili się na defensywie i przeszkadzaniu rywalom, aniżeli szukaniu okazji bramkowych.

Michniewicz docenia Saudyjczyków

W kontekście taktyki na mecz z Arabią Saudyjską, na początku konferencji Michniewicz nie chciał zbyt wiele zdradzać. – Nie będę mówił o taktyce, bo później jest to źle odbierane. Mamy jeszcze dużo czasu na podjęcie decyzji. Ja wiem, jaką taktyką zagramy – powiedział.

Trener Polaków docenił to, w jaki sposób Saudyjczycy pokonali faworyzowaną Argentynę. – Spodziewałem się takiej drużyny, wielu zawodników występuje w jednym klubie – Al-Hilal. Wynik jest zaskoczeniem i sposób, w jaki go osiągnęli przegrywając do przerwy 0:1, ale sama gra nie – skomentował.

Co może dziwić, Michniewicz nie zamierza dokonywać zbyt wielu zmian w stylu gry w meczu z Arabią. – Saudyjczycy będą grać podobnie jak wtedy, blisko siebie i bardzo wąsko, opierać się na agresywności. My też będziemy grać w podobny sposób jak wcześniej, o składzie personalnym to jeszcze zdecydujemy – zapowiedział.

Michniewicz wie, czego zabrakło z Meksykiem

W dalszej części konferencji Michniewicz przyznał, że jego piłkarze mieli okazje, aby wygrać z Meksykiem. – Z mojej perspektywy zabrakło wykorzystania “złotych momentów”. Mieliśmy takie trzy w pierwszej połowie, gdy odebraliśmy piłkę i mogliśmy wykorzystać ofensywne ustawienie rywali. No i drugi element jest taki, że musimy lepiej utrzymywać się przy piłce na połowie przeciwnika – powiedział.

Drugi mecz Polaków na mistrzostwach świata w Katarze przeciwko Arabii Saudyjskiej odbędzie się w sobotę, 26 listopada o godzinie 14:00. Od wyniku tego starcia może bardzo dużo zależeć w kontekście tego, które drużyny wywalczą awans do fazy pucharowej.

Arabia Saudyjska nie boi się Polski. Zielone Sokoły pewne zwycięstwa

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA

Reklama