Miedziowi lepsi od Resovii!

7 gru 2014, 20:46

Wicemistrzowie Polski przegrali kolejny w tym sezonie mecz. Tym razem ulegli beniaminkowi PlusLigi Cuprum Mundo Lubin 2:3 i to we własnej hali. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Cuprum Lubin!

Początek należał do beniaminka, który zatrzymywał kontry Resovii. Gospodarze psuli zagrywki, a Cuprum nie miało problemów ze skończeniem pierwszej akcji  Rzeszowianie seryjnie mylili się w ofensywie, a grę ciągnął jedynie Jochen Schoeps. Pierwszy set zakończył się wynikiem 19:25.

W drugim secie ‘pierwsze skrzypce’ zaczął grać sędzia, który podejmował podejmował decyzje na niekorzyść Rzeszowian. To spowodowało, że tego seta również wygrał beniaminek z Lubina.

W trzecim secie ponownie sędziowie wprowadzili nerwową atmosferę myląc się w obie strony. Ale w porę Resoviacy wzięli się w garść i wygrali tę partię.

Czwarta odsłona  była również popisem gry wicemistrzów Polski, którzy pewnie doprowadzili do tie-breaka.

Resovia mimo dobrego początku nie dała rady pokonać dzielnie walczącego beniaminka. Ostatecznie goście wygrali tie-breaka 13:15.

Asseco Resovia Rzeszów – Cuprum Lubin 2:3 (19:25, 23:25, 25:15, 25:15, 13:15)