Strona główna Sporty zimowe Skoki narciarskie Mikołaj Smoląg dla Polski-Sport.pl: “Powrót Kamila Stocha wpłynie pozytywnie na pozostałych naszych...

Mikołaj Smoląg dla Polski-Sport.pl: “Powrót Kamila Stocha wpłynie pozytywnie na pozostałych naszych reprezentantów”

0

Dopiero podczas rywalizacji w 63. edycji Turnieju Czterech Skoczni, do walki o punkty PŚ, włączył się lider polskiej kadry skoczków narciarskich – Kamil Stoch. Na temat powrotu zawodnika z Zębu postanowiliśmy porozmawiać z analitykiem sportów zimowych – Mikołajem Smolągiem.

Zdaniem Smoląga, udział Stocha w ostatnich konkursach będzie miał wpływ na pozostałych podopiecznych Łukasza Kruczka. Do tej pory brakowało bowiem lidera, a 27-latek ma predyspozycję, aby takowym właśnie być.

Powrót Kamila Stocha wpłynie pozytywnie na pozostałych naszych reprezentantów. Podczas nieobecności Kamila Stocha w kadrze brakowało lidera, który ciągnąłby zespół, tak jak w poprzednim sezonie – usłyszeliśmy z ust analityka.

Przygotowania do obecnie trwającego sezonu przebiegały ponoć podobnie, jak te przed rokiem. Mikołaj Smoląg stwierdził jednak, iż zostały poczynione jakieś błędy, gdyż forma Polaków nie jest stabilna: W przygotowaniach do sezonu zostały jednak popełnione błędy, nasi zawodnicy są nierówni. Nie są wstanie oddać w jednym konkursie dwóch dobrych skoków.”


  • Źródło: Własne
    Rozmawiał: Paweł Skorb